Raxio spouští datové centrum v Addis Abebě v Etiopii

Raxio datacenter Etiopie

Panafrický operátor Raxio Data Centers spustil nové zařízení v Addis Abebě v Etiopii. Zařízení nabízí kapacitu pro 800 racků s výkonem až 3 MW IT.

Společnost Raxio započala stavbu ET1 certifikovaného zařízení Tier III v březnu 2021 poté, co v říjnu 2020 koupila pozemek v Ethio ICT Parku. Zařízení o rozloze 2 000 m2 mělo být původně uvedeno do provozu koncem roku 2021.

Bewket Taffere, generální ředitel společnosti Raxio v Etiopii, řekl: „Spuštění naší vlajkové lodi v Addis Abebě představuje významný milník na naší cestě v Raxio i pro naši zemi. Naše certifikace Tier III je důkazem kvality našich řešení. Poskytuje našim zákazníkům záruky, které požadují, že jejich zařízení je v nejlepších možných rukou.“

Společnost Raxio Group byla založena v roce 2018 a je součástí investiční společnosti RohaGroup se sídlem v USA. Loni Raxio zahájilo stavby datových center v Abidjanu na Pobřeží slonoviny, Maputu v Mosambiku a Kinshase v Demokratické republice Kongo (DRC). Společnost také vyvíjí datová centra v Tanzanii, Angole a provozuje zařízení v Ugandě.

Robert Mullins, generální ředitel Raxio Group, řekl: „Spuštění nového zařízení je vždy vyvrcholením dlouhé a někdy namáhavé cesty – cesty oddanosti, tvrdé práce a využití všech našich společných odborných znalostí v Raxio.”

„Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme do Etiopie dodat tak jedinečnou, první svého druhu životně důležitou infrastrukturu, a jsme přesvědčeni, že podpoří ambiciózní cíle Etiopie pro její pokračující digitální transformaci a iniciativy digitálního začleňování.“

Raxio uvedla, že toto zařízení je prvním z několika, které společnost plánuje otevřít v příštích několika měsících. Brzy se otevřou datová centra v Mosambiku, Pobřeží slonoviny a Demokratické republice Kongo.

Mullins dodal: „S těmito zařízeními a dalšími, které budou následovat později v roce 2024 a začátkem roku 2025, pokračujeme v plnění našeho slibu dodávat infrastrukturu datových center světové třídy na nedostatečně obsluhovaných trzích v Africe.“

Mezi další společnosti vyvíjející se v Etiopii ve stejném IT parku patří Wingu.Africa, Red Fox, Sun Data World a ScutiX. Safaricom a Ethio Telecom také spustily prefabrikovaná zařízení v hlavním městě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment