Od rozvaděčů k řešením na míru

DATACENTER NETWORK NEWS

conteg logoSpolečnost Conteg začínala jako český výrobce IT rozvaděčů. Dnes výrazně rozšířila svou výrobní kapacitu v továrně v Pelhřimově a dodává průmyslové rozvaděče, chlazení, systémová řešení a služby pro datová centra i průmyslové aplikace do více než 70 zemích světa na 4 kontinentech. O cestě, kterou musela firma projit od malého českého výrobce po globálního hráče, o novinkách i plánech do budoucna si ICT Network News povídali s výkonným ředitelem této společnosti Vítem Voláčkem.

„Společnost v letošním roce oslavila 17 let od svého založení a za ony uplynulé roky ušla velký kus cesty,“ vzpomíná Vít Voláček. Z prvotní nabídky jednoduchých IT rozvaděčů v roce 1998 firma svoje portfolio významně rozšířila, takže v současné době vyrábí a nabízí komplexní řešení pro datová centra od vlastních rozvaděčů přes monitorovací a kontrolní systémy, řízení kabeláže, efektivní chladicí systémy, inteligentní napájení, široké spektrum příslušenství a s tím související služby. Kromě telekomunikačních rozvaděčů lze nalézt v jejím produktovém portfoliu také rozvaděče pro venkovní a průmyslové aplikace. „Svým zákazníkům poskytujeme sofistikovaná řešení šitá individuálně přímo na míru, avšak prodáváme i produkty přímého prodeje (D2D),“ shrnuje výkonný ředitel.

Stejně tak jako na nabídku komplexních služeb společnost klade maximální důraz na nepřetržitou inovaci svého sortimentu. „Novinky a nová řešení se snažíme našim zákazníkům nabízet nepřetržitě, a proto je vývoji v naší společnosti věnována velká pozornost. Jsem rád, že se v této oblasti můžeme spolehnout na špičkové technické odborníky,“ zdůrazňuje Vít Voláček. V roce 2012 Conteg na trhu představil řadu rozvaděčů pro venkovní použití pod značkou outTEG a o rok později pak kompaktní rozvaděče pro průmyslové aplikace pod značkou inTEG. Výkonný ředitel Voláček doplňuje, že přestože se jednalo o nové trhy, je management společnosti plně přesvědčen o konkurenceschopnosti těchto produktů, a to nejen z hlediska ceny, ale především díky jejich kvalitě. „S novinkami přicházíme také v oblasti IT. K dosažení co nejefektivnějšího proudění vzduchu skrz rozvaděč jsme vyvinuli nový typ dveří s vysokou perforací 86 % při zachování jejich původní tuhosti a pevnosti. Nový typ lišt pro nejvyšší řadu našich stojanových rozvaděčů umožňuje flexibilní vnitřní uspořádání uložené IT techniky. Díky vylepšení konstrukčních a technologických prvků se nám také podařilo dosáhnout vysoké tuhosti rámů, a tím zvýšit jejich nosnost až na 1 500 kg,“ pokračuje ředitel.

V řešeních pro datová centra stojí rozhodně za pozornost chladicí jednotka CoolTeg Plus, která využívá moderní technologie a systémy přesné regulace pro dosažení co nejvyšší efektivity. Tyto klimatizační jednotky jsou vybaveny komunikačním rozhraním vyvinutým na základě požadavků IT aplikací a jsou vhodné pro energeticky účinné chlazení serveroven a datových center všech typů. V letošním roce bylo na trhu uvedeno také nové řešení chlazení datových center CoolTop. Rodina chladicích jednotek CoolTop je speciálně navržena pro montáž na horní kryty IT rozvaděčů ve velkých datových sálech a větších serverovnách. Toto unikátní řešení nezabírá žádný podlahový prostor. „Další novinky a inovace připravujeme pro naše zákazníky v následujícím roce,“ shrnuje v kostce výkonný ředitel základní fakta o současné i budoucí firemní nabídce.

 Výrobní kapacity

V roce 2014 společnost rozšířila svůj výrobní areál v Pelhřimově na více než 20 000 m².  Celý výrobní proces od plechu až po hotový rozvaděč byl plně automatizován, což umožnuje plynulý tok materiálu mezi jednotlivými technologiemi s minimální potřebou zásahu operátora. „Avšak nejen rozšiřování výrobních kapacit, ale především vybavení nejmodernějšími technologiemi nám umožňují hrát vyrovnanou partii s nejprestižnějšími světovými konkurenty,“ poznamenává Vít Voláček.

Za poslední dva a půl roku společnost Conteg investovala přes 300 milionů korun do nového výrobního zázemí a především inovativních technologií. Management firmy si je velmi dobře vědom nutnosti přizpůsobovat výrobní kapacity a technologie novým výrobkům a řešením, a proto je nepřetržitě rozšiřuje a inovuje. V současnosti v rámci České republiky firma vlastní výrobní závody v již zmiňovaném Pelhřimově a v Příbrami, sídlo společnosti se nachází v Praze. Pobočky Contegu jsou ale rozseté po celém světě – zejména v Rakousku, Rusku, na Ukrajině, ve Francii, Holandsku, Saudské Arábii, i v dalších zemích východní Asie.

Flexibilita předností

Největší výhodou Contegu je jeho vlastní výrobní zázemí a široká síť poboček a partnerů v Evropě, na Středním východě, v Asii a Africe. Díky tomu je firma schopna obratem reagovat na poptávku ať již současných nebo potenciálních zákazníků a velmi rychle se přizpůsobit jejich konkrétním požadavkům. Velkou pozornost společnost věnuje také sledování nejnovějších trendů a jejich aplikaci na své výrobky a vyhledávání nových příležitostí a trhů jí pak umožňuje udržet se mezi celosvětovou špičkou v oboru. „Abychom mohli konkurovat ostatním velkým hráčům na trhu, musí naše produkty dlouhodobě vykazovat vysokou kvalitu při zachování konkurenceschopné ceny. Přeji si, aby byla naše společnost i nadále silný, stabilní, nadnárodní výrobce oproštěný od závislosti pouze na jediném segmentu trhu na jednom kontinentu, protože situace v Evropě je v tuto chvíli složitá,“ uvádí Vít Voláček.

 Důraz na kvalitu

„Vždy klademe velký důraz na kvalitu, abychom dodávali našim zákazníkům prvotřídní produkty, služby a řešení. Při výrobě používáme jen ty nejmodernější technologie a nejkvalitnější komponenty, doplňuje Vít Voláček a upozorňuje, že  Conteg celou svou produkci vyrábí v České republice pod dozorem zkušených technologů a kontrolorů. Tím je zajištěno dodržení vysokého standardu kvality. „Snažíme se poskytovat našim zákazníkům nejvyšší možnou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu ve společnosti Conteg aplikujeme přísná pravidla managementu kvality ISO 9001. Všechny výrobky podléhají striktním režimům zkoušek, aby získaly certifikáty TÜV,“ uzavírá  Vít Voláček.

Více se dozvíte na webu Conteg

Související články

Leave a Comment