Intelligent Transformation: Nová chytrá řešení a strategická partnerství

Lenovo DCG Events

Společnost Lenovo dnes na konferenci Transform 2.0 představila sérii nových produktů, partnerství a chytrých řešení pro firemní zákazníky. Tato probíhající strategie s názvem Intelligent Transformation je produktem perspektivy společnosti Lenovo na vytvoření komplexního řešení pro podnikové zákazníky a uživatele.

Řešení vycházející ze strategie Intelligent Transformation pomohou firemním zákazníkům z celého světa obnovit a restrukturalizovat systémy výroby, managementu a řízení. Celou strategii pohání nově vznikající technologie, včetně rozšířené inteligence, rozšířené reality, internetu věcí, technologie blockchain a 5G připojení. Všechny tyto technologie, ať už jsou uloženy na cloudovém úložišti, šířeny pomocí infrastruktury včetně sítí nebo jsou uživateli přímo doručeny v jednotlivých zařízeních, zvládá Lenovo na výbornou.

Dnešní oznámení je reakcí na poptávku po nových zařízeních a počítačích, které dokonale splňují požadavky uživatelů a využívají naplno svůj datový potenciál, možnosti cloud computingu a strojového učení.

„Představili jsme řadu nových produktů a strategických partnerství, které posilují naše odhodlání realizovat velký potenciál Intelligent Transformation. Díky největšímu portfoliu zařízení na světě, vedoucí pozici v segmentu datových center, inteligentním vertikálním řešením a silným partnerstvím, které Lenovo budovalo několik desetiletí, se nám podařilo vytvořit kompletní plán pro tuto strategii,“ říká Yang Yuanqing, generální ředitel společnosti Lenovo.

Společnost Lenovo dnes oznámila nové partnerství se společností NetApp, která je lídrem na poli správy a ukládání dat pro hybridní cloud. Globální strategické partnerství v hodnotě několika miliard dolarů pomůže firemním zákazníkům modernizovat svou IT architekturu a urychlit digitální transformaci. S využitím silných stránek obou společností budou Lenovo a NetApp vyvíjet a přinášet vysoce výkonné flash paměti a úložiště nové generace stejně jako řešení pro všechny úrovně sítí i cloud. Partnerství zahrnuje také vytvoření společného podniku v Číně k zajištění lokalizovaných řešení pro nejrychleji rostoucí storage a datový trh na světě.

Lenovo„Lenovo se svými řešeními nadále obohacuje trh datových center a zahájení spolupráce s NetApp je součástí naší dlouhodobé strategie. Potřebujeme silné partnery, kteří by nám pomohli naplno rozvinout náš současný potenciál a začít skutečný věk digitální transformace. Naše strategické investice do klíčových partnerství a řešení pomohou našim zákazníkům při jejich cestě k digitální transformaci,“ řekl Kirk Skaugen, výkonný viceprezident a prezident Lenovo Data Center Group.

Společnost Lenovo také dnes představila nový přístup k zabezpečení zařízení po celou dobu jejich životního cyklu s názvem ThinkShield. Jelikož firmy potřebují víc než kdy dříve chránit citlivá data, přináší ThinkShield soubor technologií a kontrol od BIOSu a firmwaru pro autentizaci, přes fyzický a virtuální management koncových bodů až po mechanické záslepky kamery a čtečky otisků prstů. Díky spolupráci se společnostmi jako je Intel, MobileIron a Absolute poskytuje Lenovo uživatelům a administrátorům více cest pro zabezpečení dat.

„Společnosti Intel a Lenovo sdílí dlouholeté partnerství s cílem neustále inovovat a zlepšovat platformu Intel vPro v oblastech důležitých pro firemní zákazníky, jako je například zabezpečení. Lenovo ThinkShield je v tomto ohledu dalším krokem vpřed. Díky funkcím jako je transparentní dodavatelský řetězec (Transparent Supply Chain) nebo vícefaktorová autentizace je výkonným řešením, které pomáhá ochránit moderní podniky,“ říká Tom Garrison, viceprezident pro oblast Client Computing a generální ředitel pro oblast Desktop, Commercial & Channel (DCC) společnosti Intel.

Společnosti se postupně přesouvají k využívání SaaS (Software jako služba), přičemž 73 procent z nich hlásí, že do roku 2020 budou z 80 % fungovat v cloudu. Obchodní jednotky, oddělení, týmy i jednotlivci si pořizují SaaS, aby si mohli vytvořit své vlastní technické zázemí bez vlastních IT týmů. Se službou Lenovo AirStack, prvním řešením pro správu těchto zázemí, mohou společnosti jednoduše kontrolovat všechny důležité prvky napříč svým podnikem a snadno identifikovat, spravovat a optimalizovat své investice do softwaru.

Jako doplněk ke své široké škále zařízení a řešení pomáhá Lenovo přeměnit produktivitu dnešních uživatelů a připravit scénu pro nově vznikající technologie. Pomocí chytrých IT nástrojů chce Lenovo vést změny v komerční sféře.

Každoroční konference Transform sdružuje odborníky z oblasti techniky, nejnovější produkty společnosti Lenovo a odborné panely a prezentace významných profesionálů, kteří formují budoucnost umělé inteligence a dalších transformačních technologií.

Související články

Leave a Comment