Digital Realty získává další pozemek v Aténách

ATH3 Lamda Hellix

Společnost Digital Realty získala další pozemky mimo Atény v Řecku pro budoucí rozvoj datových center.

Společnost oznámila, že má smlouvu na nákup dalších pozemků v Aténách, které by měly podporovat 15 MW dodatečné kapacity datového centra. Pozemek se nachází v blízkosti rozvíjeného zařízení ATH3 a plánovaného zařízení ATH4 v Koropi u Atén.

Společnost uvedla, že se očekává, že místo bude podporovat vývoj nových datových center, která se připojí ke stávajícím zařízením Digital Realty. Plná velikost nabývaného pozemku a pořizovací cena nebyly sdíleny.

Apostolos Kakkos, předseda a generální ředitel společnosti Lamda Hellix (nedávno přejmenovaná na Digital Realty), řekl: „Dnes, s tímto nejnovějším vývojem, se realizuje osobní strategický plán a dlouhodobá vize: pevné umístění Řecka na digitální mapě a zvýšení jeho konkurenceschopnosti. globálně. Jsem obzvláště hrdý na současnou pozici Digital Realty jako jednoho z největších poskytovatelů služeb datových center v jihovýchodní Evropě se třemi datovými centry v provozu a dalšími ve vývoji, což přidává hodnotu řecké ekonomice z ekonomického hlediska i z hlediska místní zaměstnanosti.“

Společnost Digital Realty dodala, že Alexandros Bechrakis, obchodní a technologický ředitel společnosti Lamda Hellix, nahradí Kakkose a bude novým výkonným ředitelem obchodu Digital Realty v Řecku.

Bechkrakis řekl: „Rád bych poděkoval Apostolosovi za jeho výjimečné vedení a také za příspěvky, které Řecku poskytl prostřednictvím rozvoje jeho digitální infrastruktury. Těším se na pokračování jeho odkazu a další budování pozice Řecka jako hyperpropojené brány do jihovýchodní Evropy.”

Kakkos potvrdil DCD, že se posunul dál a bude se „zaměřovat na další investice do technologií, nemovitostí a dalších“.

Lamda Hellix byla založena v roce 2002. Původně byla postavena jako kabelová přistávací stanice, její první zařízení, Athens-1, bylo otevřeno v roce 2003 a bylo prvním datovým centrem, které získalo odznak LEED v4 Gold.

V roce 2016 poté, co překonala řeckou dluhovou krizi, otevřela Atény-2. Společnost započala ATH3 v říjnu 2021, přičemž zařízení by mělo být v provozu do března 2023. ATH4, oznámené na začátku prosince 2022, by mělo být uvedeno do provozu „někdy“ v roce 2024.

Společnost byla koupena společností Digital Realty v listopadu 2020 a nedávno byla přejmenována názvem mateřské společnosti jako součást odchodu značky InterXion. Začátkem tohoto roku oznámila plány na datové centrum o výkonu 6,5 MW na řeckém ostrově Kréta.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment