Comguard začal s prodejem firewallů Sophos XG s technologií Heartbeat

DATACENTER NETWORK NEWS

Technologie Heartbeat umožňuje okamžitou detekci hrozeb, izolaci potenciálně nakažených stanic a aplikaci nápravných opatření – to vše z jediné konzole. Zaručí tak jednotnou správu hrozeb díky informování o reálných hrozbách či podezřelých aktivitách mezi koncovými zařízeními a síťovým firewallem.

Právě tímto propojením informovanosti končí izolovaná správa hrozeb koncových bodů a hrozeb v síti, výrazně se usnadní práce bezpečnostních manažerům a IT administrátorů.

Řada firewallů XG  zahrnuje širokou škálu modelů od nejmenšího XG 85 pro domácnosti a malé firmy, až po XG750 pro datová centra. V nabídce jsou dále modely XG 105, 115, 125 a 135 určené pro malé firmy a pobočky. Volitelně jsou také k dispozici s integrovanou bezdrátovou sítí LAN pro zabezpečení a konektivitu mobilních zaměstnanců. Vyšší řady XG dvojkové, trojkové, čtyřkové a pětkové jsou určené pro středně velké až velké firmy a jejich pobočky. Všechny jsou montovatelné do racků.

Jednotlivé modely se liší pouze výkonem, jinak funkcionalita je stejná. Jedinou změnou je, že od modelů XG 210 lze k hardwaru dokoupit volitelné síťové karty a rozšířit tak počty portů ať už metalických nebo optických. Na druhém konci řady stojí již zmiňovaný firewall Sophos XG-750 pro datová centra a velká podniková prostředí s Intel multi core technologií a funkcí redundance, jako jsou duální SSD disky, napájecí zdroje a zaměnitelné větráky. Nabízí maximální propustnost až 140Gbps a je možné jej osadit až 64 1GE porty, lze vybírat z celé řady volitelných síťových modulů.

Související články

Leave a Comment