Chytrý rack – udržte své datové centrum pod kontrolou

Chytrý rack

Přenesení IT infrastruktury do datového centra zbavuje uživatele části starostí. Přesto je dobré mít možnost sledovat – ideálně v reálném čase – stav svých zařízení. Technologie internetu věcí dokáží tyto informace zprostředkovávat na libovolnou vzdálenost. Nový systém Altron Smart Management Unit (ASMU) nabízí pokročilé řízení napájení a monitoring.

Společnost Altron vyvinula vlastní koncept mikrodatového centra a chytrého racku (Smart Rack), který je určen pro zajištění chodu celého firemního ICT v jedné skříni. Navržené All-in-One řešení disponuje kapacitou až 5 kW IT výkonu s vlastním systémem zálohovaného napájení, chlazením a bezpečnostními systémy. Nechybí ani vzdálený monitoring technologické infrastruktury celého mikrodatového centra.

Nabídka řešení od Altronu zahrnuje plně vybavené mikrodatové centrum s IT zařízeními podle požadavků zákazníků. Další možností je produkt Altron SmartRack druhé generace obsahující veškeré podpůrné technologie pro provoz datového centra. Důraz je kladen na nepřetržitou dostupnost s využitím redundantních komponent v systémech napájení, odvodu tepla, řízení a monitoringu.

Nový systém Altron Smart Management Unit (ASMU) slouží k pokročilému řízení napájení a monitoringu. ASMU využívá technologie internetu věcí integrované do distribučních prvků silové elektřiny – měřené a spínané Power Distribution Unit (PDU) s řadou pokročilých funkcí. Systém obsahuje také sadu externích snímačů vnějšího i vnitřního prostředí (teplota, vlhkost a přítomnost kouře) připojených k centrální jednotce. Celé mikrodatové centrum má vlastní softwarovou nadstavbu a monitorovací systém.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články