České Radiokomunikace – možnosti zálohování a ukládání dat pro každý typ společnosti

CRa_DCTower

CRAČeské Radiokomunikace rozšiřují své profesionální cloudové služby o další možnosti zálohování a ukládání dat. Kromě služby Disaster Recovery a nedávno uvedené služby ČRa Backup přicházejí i s nabídkou služby ČRa Remote NAS. Jde o spolehlivé úložiště v kapacitách až stovek TB pro ukládání, online archivy či odlévání dat. Podle výzkumu, který ČRa provedly v březnu 2016, je ukládání a zálohování pro firmy stále důležitější. Jeho budoucnost je právě v cloudu.

„ČRa nabízejí adekvátní variantu zálohování pro každou společnost a její specifické potřeby. Pro některé firmy je důležitá fyzická záloha a záložní pracoviště, menší a střední firmy však dávají důraz na efektivitu a flexibilitu práce s daty, výhodnější je pro ně tedy cloudová varianta. Zálohování nabývá na důležitosti. Pro řadu firem je už velmi krátká doba, tedy už 1 hodina bez dat a fungujících systémů, velmi kritická,” uvádí Marek Erneker, produktový manažer cloudů, České Radiokomunikace, a.s.

Služba ČRa Backup přináší malým a středním firmám univerzální a flexibilní řešení pro zálohování jejich dat. Data jsou přenášena do vysokokapacitního úložiště, kde je zajištěno jejich bezpečné uložení. Zálohy probíhají šifrovanou formou prostřednictvím běžného internetového připojení, přes které se přenáší komprimované rozdílové přírůstky dat od poslední zálohy. Proces zálohování je spravován přímo zákazníkem, prostřednictvím online portálu s možností velmi detailního nastavení. Ten umožňuje řídit nejen plány záloh či držení retencí, ale také obnovu dat.

ČRa Disaster Recovery je inteligentní pojistka pro firmy, které díky této službě, v případě, že by se s jejich systémy cokoliv stalo, mohou kdykoliv obratem spustit jejich zálohy z datového centra ČRa DC Tower na Žižkově. Služba provede prvotní replikaci všech systémů a následně nonstop aktualizuje repliky jednotlivých serverů v přednastaveném časovém intervalu. Využívá integrovaných funkcí v České republice velice rozšířené virtualizační platformy VMware. Služba Disaster Recovery cloud navíc představuje cenově výhodnou alternativu pro firmy, které potřebují svá data a systémy zálohovat do jiné lokality.

ČRa Remote NAS je spolehlivé úložiště v kapacitách až stovek TB pro ukládání, online archivy či odlévání dat. Kromě vysoké přístupové rychlosti přináší služba výhody v podobě dostupnosti prostřednictví cloudu, datového centra či telekomunikačního propoje, synchronizace dat do oddělené lokality a možnost vytváření obrazů a zajištění retence dat. Služba je vhodná pro společnosti, které potřebují rychle a efektivně sdílet data v rámci společnosti, nebo mají zájem o zajištění datového úložiště a archivu pro obrazová a provozní data.

Související články

Leave a Comment