Ampere představuje 128jádrový Altra Max Arm čip

Ampere Altra chip

Čipový startup Ampere představil nový přírůstek do své rodiny Arm čipů, Altra Max. Procesor, jehož vzorky budou k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí, má 128 jader.

„128 je v dohledné budoucnosti nejvyšší počet jader na trhu,“ řekl Jep Wittich SVP ze společnosti Ampere.

„Důvodem, o kterém dnes hovoříme, oproti šesti měsícům čekání je skutečnost, že stejné platformy, které lidé právě navrhují a nasazují pro jádro Ampere Altra 80, které bylo oznámeno v březnu, jsou použity pro procesor Altra Max na 128 jádrech. “

64bitový Armv8-kompatibilní Altra Max je založen na architektuře Neoverse a byl vyroben TSMC pomocí jeho 7nm procesu. “Ve skutečnosti máme 5nm sériový produkt pro rok 2022, vybrali jsme testovací čipy pro náš 5nm produkt, který má spoustu klíčových IP a technologií,” řekl Wittich.

Společnost doufá, že její série Altra najde domov mezi poskytovateli hyperscale cloudových služeb, přičemž Wittich tvrdí, že Ampere strávil posledních pár měsíců spoustou benchmarkingu s velkými hyperscalery.

„Vlastně jsme posílali Ampere Altra mnoha poskytovatelům cloudových služeb v USA, Evropě, Číně a spolupracovali s nimi na jejich konkrétních aplikacích a benchmarkingu.“

Společnost je podle něj skutečně zaměřena na tři hlavní oblasti, které jsou kritické pro potřeby moderního cloudu, což je předvídatelný vysoký výkon, vysoká dostupnost a energetická účinnost.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment