Alibaba Cloud spouští oblast Londýn se dvěma datovými centry

Alibaba Cloud datacenters

Alibaba Cloud pokračuje v evropské expanzi a spouští v Londýně dvě zóny dostupnosti – každá se nachází v samostatném fyzickém datovém centru.

“Spojené království je největším veřejným cloudovým trhem v Evropě,” říká Yeming Wang, GM společnosti Alibaba Cloud EMEA, což z něj dělá ideální místo pro třetí zónu dostupnosti společnosti v regionu EMEA po Dubaji a Frankfurtu.

Wang řekl, že cloudová nabídka společnosti Alibaba se skládá ze “vertikálního” přístupu: “Alibaba Cloud je prostředek pro všechny interní obchody, poskytuje zákazníkům infrastrukturu i plný softwarový zásobník, využívá svého dominantního postavení v oblasti elektronického obchodu, aby nabídl své vlastní prodejní , finanční, platební, logistické a mediální platformy.”

“S využitím technologií založených na AI technologiích a datech budou naše nejnovější datová centra nabízet zákazníkům úplný přístup k naší široké nabídce cloudových služeb od schopností strojového učení až po prediktivní analýzu dat – čímž i nadále nabízíme bezkonkurenční úroveň služeb”, řekl Wang “Jsme neuvěřitelně hrdí, že jsme přijali tento poslední krok v naší pokračující investici v EMEA.”

Alibaba Cloud zahájil svou globální expanzi před třemi lety, kdy byl za posledních pět let dominantní silou na trhu s veřejnými cloudy v Číně  – kde stále drží téměř polovinu celkového podílu na trhu.

Společnost od té doby vybudovala datová centra v oblasti APAC, kde, jak Wang říká, má “mnohem více datových center než kterákoli jiná společnost.” Mezi tato zařízení patří japonská, australská, indonéská, singapurská, indická a malajská zařízení. Společnost také otevřela datová centra v USA i v Evropě. Celkově Alibaba Cloud nyní působí v 19 regionech po celém světě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment