Zella DC dodává své první mikro datové centrum do Japonska

Internet Initiative Japan

Australská firma pro mikrodatová centra Zella DC nasadila své první mikro datové centrum v Japonsku.

Zella nasadila svou venkovní Zella Hut pro japonskou ISP Internet Initiative Japan Inc. jako součást demonstrace nové výpočetní platformy Edge, kterou IIJ plánuje nabídnout zákazníkům z oblasti telekomunikací a 5G.

“Jsme nadšeni z tohoto partnerství s IIJ a z nasazení naší první Zella Hut v Japonsku. Edge Computing a 5G konektivita jsou jádrem našeho podnikání. Je skvělé být součástí této zkoušky a spolupracovat s IIJ na vývoji tohoto inovativního řešení,” řekla Angie Keeler, generální ředitelka a spoluzakladatelka Zella DC.

Mikro datové centrum 12U bylo nasazeno v areálu Shiroi Data Center Campus v Shiroi-city, prefektura Chiba. IIJ plánuje vyvinout řešení, které zákazníkům umožní nasadit a provozovat platformu Multi-access edge computing (MEC), která využívá produkty Zella. IIJ uvede řešení koncem tohoto roku.

Tříměsíční demonstrační nasazení je pro IIJ k ověření vybavení a scénářů autonomního provozu pro venkovní nasazení a pomáhá vyvinout vzdálené monitorování a provozní schopnosti pro systém řízení v hostitelském zařízení Shiroi.

“Internet Initiative Japan (IIJ) je prvním komerčním poskytovatelem internetových služeb v Japonsku. Rozvíjíme naši servisní kapacitu IT a digitální infrastruktury, včetně datového centra. Plánujeme přidat do našeho produktu datového centra mikro datové centrum a Zella DC je mikro datové centrum, které hledáme,“ řekl Yoshikazu Yamai, výkonný ředitel projektového týmu DX Edge.

Minulý měsíc společnost Zella uvedla na trh novou nabídku mikro datového centra jako služby, která vyměnila počáteční pořizovací náklady za „měsíční poplatek“, který zahrnuje dodání, instalaci, podporu a údržbu.

Zdroj: DCD

Související články

Leave a Comment