Výdaje na hardware a software datových center se vyšplhaly na 150 miliard dolarů

datacenter spending

Skupina Synergy Research Group uvádí, že celosvětové výdaje na hardware a software datových center vzrostly v roce 2018 o 17 procent na 150 miliard dolarů. Cloud tlačí výdaje do nových výšin.

Veřejná poptávka po cloudových službách představovala velkou část tohoto čísla, přičemž výdaje v sektoru rostly o 30 procent a představovaly více než třetinu celkového objemu. Výdaje na infrastrukturu podnikových datových center vzrostly o 13%, z nichž některé pocházely z 23% růstu infrastruktury privátního cloudu nebo cloudové infrastruktury. “To kompenzovalo okrajový pokles tradiční ne-cloudové infrastruktury,” uvedla Synergy.

„Výnosy z cloudových služeb stále rostou o téměř 50 procent ročně, tržby ze SaaS rostou o 30 procent, tržby z vyhledávání / sociálních sítí rostou téměř o 25 procent a tržby z elektronického obchodu rostou o více než 30 procent, to vše pomáhá zvyšovat výdaje na veřejnou cloud infrastrukturu,“ řekl John Dinsdale, hlavní analytik společnosti Synergy.

„V současné době také zaznamenáváme poměrně silný růst výdajů na infrastrukturu podnikových datových center, přičemž hlavními katalyzátory jsou složitější pracovní zátěž, požadavky na hybridní cloud, vyšší funkčnost serveru a vyšší náklady na komponenty. Nezaznamenáváme výrazný nárůst jednotkového objemu v podnicích, ale prodejci těží z podstatně vyšších ASP (průměrné prodejní ceny).“

Dell EMC vedl ODM prodej do veřejného cloudu, následovaný společnostmi Cisco, HPE a Huawei. Společnost Dell EMC byla jedničkou v oblasti tržeb ze serverů a úložišť, zatímco společnost Cisco dominovala síťovému segmentu. Mezi další dodavatele patří Microsoft, HPE, VMware, IBM, Huawei, Lenovo, Inspur a NetApp.

Nejvíce rostly v roce 2018 Inspur a Huawei.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment