Ústí nad Labem se zapojí do vybudování datového centra

Rondel

Městská rada schválila memorandum o spolupráci v oblasti vybudování datového a komunikačního centra mezi Ústeckým krajem, statutárním městem Ústí nad Labem, UJEP Ústí nad Labem, Inovačním centrem Ústeckého kraje, Krajskou zdravotní a Metropolnetem. Ústecký kraj chce vybudovat technologické a datové centrum, kde bude provozovat cloudové úložiště pro subjekty veřejné správy v Ústeckém kraji.

Toto memorandum má za úkol spojit organizace působící v Ústí nad Labem a jeho okolí při vytváření technologického a personálního zázemí a má za cíl definovat požadavky na služby a možnosti datového centra. Cílem je sdílet softwarové i hardwarové kapacity, spolupracovat s odborníky i studenty UJEP, podílet se na zlepšování kybernetické bezpečnosti, rozvíjet vzájemnou spolupráci v oblasti smart technologií a následně analyzovat získaná data, z nichž mohou vycházet další technologické projekty.

Za tímto účelem vznikne detailní analýza využitelnosti datového centra, na které se bude podílet i společnost Metropolnet. V současné době je zpracovávána studie na vybudování centra na Rondelu.

Zdroj: Ústecký Večerník

Související články

Leave a Comment