Japonská telekomunikační společnost KDDI oznámila, že provoz v Osaka Sakai Data Center, umístěném poblíž metropolitní oblasti Ósaky, byl zahájen 22. ledna. Bývalá továrna Sharp na výrobu LCD obrazovek, která byla získána v dubnu 2025, byla přeměněna na datové centrum během pouhých šesti měsíců. Čtyřpodlažní zařízení o celkové rozloze 57 000 m² hostí hardware Nvidia GB200 NVL72. Využívá kombinaci vzduchového chlazení a přímého kapalinového chlazení. KDDI uvedla, že 100 procent spotřeby energie objektu je kompenzováno obnovitelnou energií. Lokalita bude primárně sloužit společnosti KDDI, která nabídne přístup k GPU prostřednictvím své služby…
Číst dále...