Rada ve městě Limerick schválila plovoucí datové centrum Nautilus

floating Nautilus data center

Pro plovoucí datové centrum Nautilus v Irsku bylo uděleno povolení k plánování.

Rada v Limericku schválila schéma, navzdory stížnostem místních podniků, které se obávaly, že velikost člunu-zařízení by omezilo růst doků.

“Ukazuje, jak inovativní jsme v Limericku, pokud jde o náš přístup,” řekl starosta Metropolitan Daniel Butler. „Mám však určité obavy, protože v současné době, s Brexitem, je většina přístavů posílena vylepšenými službami. Tento plán ve skutečnosti sníží služby vycházející z přístavu v Limericku. Zabere to alespoň dvě kotviště a omezí schopnost dostat lidi dovnitř a ven. “

Očekává se, že projekt za 35 milionů EUR (40 milionů USD) povede ke 24 stálým pozicím, stejně jako 100 při výstavbě, se startem do roku 2020 – pokud se odpůrcům nepodaří najít způsob, jak datové centrum odstranit.

Pokud bude spuštěno, bude to první úspěšné nasazení zařízení Nautilus, protože v roce 2015 v oblasti San Francisco Bay svůj koncept datového centra na vodní bázi pouze testovalo.

Nové zařízení plánuje čtyři datové haly ve dvou patrech nad palubou s níže uvedenými chladícími a energetickými systémy – s chlazením z vody čerpané z okolní vodní cesty, řeky Shannon.

V roce 2009 Google patentoval podobný přístup, který by mohl také využít vlnu, pohyb nebo příliv pro energii, ale nezdá se, že by se tento koncept dále rozvíjel.

Jinde další hledají různé způsoby, jak těžit ze studených moří: Projekt Microsoft Natick testuje uvedení datových center na dno moře – v poslední době nasadil 12-ti rackový válec na pobřeží Orknejských ostrovů ve Skotsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment