Panduit uvedl na trh řadu bílých skříní pro hustá vlákna

Panduit

Nové jednotky pojmou více vláken a lépe využijí distribuční prostor pod podlahou. Jsou zbarveny bíle, což podle marketingových materiálů společnosti může v datovém centru ušetřit energii. Na akci Data Center World v Londýně se společnost snažila ukázat konkrétnější zisky v hustotě.

„Existuje obchodní případ ohledně toho, jak vám bílé skříně mohou ušetřit energii, ale pro mě je vzrušující část zhuštění vláken. Datová centra se v průběhu příštích pěti let skutečně transformují: zákazníci se chtějí rozšířit a někteří říkají, že se budou muset stěhovat, protože nemají fyzický prostor,“ řekl Stephen Morris, vedoucí EMEA v oblasti technologie vláknové infrastruktury.

Marketingové materiály společnosti Panduit tvrdí, že bílé skříňky poskytují lepší viditelnost a snadnější práci s nimi, a mohou být také malým příspěvkem ke snížení požadavků na energii: „Světlejší barevné skříňky vytvářejí jasnější prostředí s více odrazeným osvětlením a zvyšují celkovou úroveň osvětlení. To nabízí příležitost použít méně svítidel, což má za následek úsporu svítidel, nižší spotřebu energie při nepřetržitém osvětlení a snížení režijních nákladů na energii a údržbu.“

Morris řekl, že přístupy, jako je větší využití vysokých skříní (až 50 U), nástěnné uzavřené zóny a uzavřené zóny navržené tak, aby seděly pod zvýšenou podlahou, mohou všechny poskytovat vysokou hustotu vlákna vyžadovanou výpočetní technikou, aniž by se spotřebovával prostor stojanu, který tato úroveň výpočetní techniky vyžaduje.

Kouzelná skříň
Panduit vyrábí nástěnné skříně HD Flex, které zvládnou 3 000 kabelů, včetně pracovního zásobníku, na kterém mohou inženýři bezpečně spojit externí kabely s těmi, kteří distribuují v rámci zařízení: „Existuje velké riziko a vlákna nyní mají 400 krát větší hodnotu. Musíte vlákno chránit a ujistit se, že pracovní postupy jsou velmi robustní. Je to malá kouzelná skříň.“

Uzavřené zóny pod podlahou jsou možné již nějakou dobu, ale prostor pod podlahou je potřebný pro cirkulaci vzduchu do systémů pro uzavření uličky. Teprve nyní se hustota zvyšuje, datová centra začínají hledat části podlahové plochy, které nejsou nutné pro proudění vzduchu, řekl Morris.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment