Orange postaví datové centrum v novém egyptském hlavním městě

Orange's upcoming facility in Alexandria

Orange postaví nové datové centrum v hodnotě 135 milionů dolarů v egyptském novém administrativním hlavním městě.

V rozhovoru pro Digital News Egypt Hesham Mahran, hlavní obchodní ředitel Orange Egypt, a Ayman Amiri, technologický ředitel Orange Egypt, uvedli, že nové zařízení bude hostit všechny platformy inteligentních měst nového administrativního hlavního města.

Orange je pět let odpovědný za řízení služeb nového hlavního města a společnost hodlá zahájit zkušební provoz centra začátkem příštího roku.

„Orange International zaměstnává více než 15 000 inženýrů v oblasti chytrých měst, stejně jako 5 000 inženýrů a výzkumných pracovníků v sektoru technologií a inovací a téměř 2 000 specialistů v oblasti informační bezpečnosti,“ řekl Mahran. „Společnost má zájem o silnou přítomnost v oblasti chytrých měst a je plně připravena v této oblasti investovat.“

Nové hlavní město leží těsně na východ od Káhiry, asi 35 km (21 mil) do pouště mezi regionálním okruhem, silnicí Cairo-Suez a silnicí Cairo-El Ain El Sokhna.

The Administrative Capital for Urban Development (ACUD) je státem podporovaná společnost, která uzavírá smlouvu s regionální dceřinou společností.

Společnost má také údajně brzy otevřít první fázi svého datového centra v oblasti Al-Awayd v Alexandrii. Nové zařízení bylo poprvé oznámeno v březnu 2020 a je vyvíjeno ve spolupráci s Huawei. Orange v současnosti provozuje datové centrum v Káhiře.

Orange byl v roce 2021 na vzestupu; ve Španělsku společnost otevřela závod v Santanderu a údajně hodlá vybudovat pět dalších, také otevřela nové datové centrum v Polsku a získala závod v Maroku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment