NorthC získává datová centra Netrics

Netrics

Nizozemská kolokační firma NorthC koupila datová centra švýcarské společnosti Netrics.

Dohoda je prvním krokem společnosti NorthC do Švýcarska. Transakce zahrnuje tři datová centra – dvě v Münchensteinu u Basileje a jedno v Bielu – s celkovou podlahovou plochou 13 000 m2, kapacitou více než 7,5 MW a příležitostmi pro další expanzi.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

„Akvizice těchto tří datových center a služeb konektivity je důležitým dalším krokem v evropské strategii růstu společnosti NorthC po akvizici IPX v Německu,“ řekla Alexandra Schless, generální ředitelka NorthC. „Jsme nadšeni, že můžeme tyto aktivity a vysoce zkušený tým přivítat v naší organizaci. Jsme přesvědčeni, že platforma regionálních datových center s širokým geografickým dosahem umožňuje našim zákazníkům optimalizovat jejich redundantní infrastrukturu a těžit z regionálních ekosystémů.“

Ve svém vlastním oznámení Netrics uvedl, že prodává svou infrastrukturní divizi nizozemské skupině NorthC, zatímco zbývající činnost se zaměří na rozšiřování cloudových nabídek a konzultačních služeb. Kromě tří vlastněných datových center zaujímá Netrics prostor ve dvou datových centrech Equinix a jednom Interxion v Curychu.

Společnost Netrics získala zařízení v Bielu na začátku roku 2021; společnost již byla hlavním nájemcem datového centra o rozloze 3 000 m2, 4MW, postaveného v roce 2018.

Generální ředitel společnosti Netrics Pascal Schmid dodal: „NorthC nabízí datová centra a služby konektivity nejvyšší kvality, a proto je pro nás ideálním partnerem. Naši zákazníci tak mají přístup k ještě rozsáhlejším infrastrukturním službám. Tento krok nám zároveň umožňuje plně se soustředit na strategické budoucí oblasti cloudu a moderních pracovišť a také na rozšiřování poradenských služeb. Skutečná oboustranně výhodná situace.”

Společnosti NorthC poskytla poradenství společnost Greenhill, která působí jako poradce pro fúze a akvizice, přičemž právními poradci transakce jsou Hogan Lovells a Prager Dreifuss.

Nizozemská firma – založená v roce 2020 po sloučení The Datacenter Group (TDCG) a NLDC – provozuje 10 datových center v Nizozemsku a dvě v Německu. Od německého poskytovatele IT služeb q.beyond v loňském roce získala obchod s kolokací IP Exchange a převzala dvě datová centra v Norimberku a Mnichově se 14 000 m2 a více než 7 MW energetické kapacity.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment