NEC rozšíří datová centra Kanagawa a Kobe

NEC Kanagawa Data Center

Společnost NEC Corp rozšíří dva ze svých stávajících kampusů datových center v Japonsku o nové budovy.

Otevření budovy NEC Kanagawa Data Center: Phase 2 je plánováno v druhé polovině roku 2023 a zahájení provozu budovy NEC Kobe Data Center: Phase 3 je plánováno na první polovinu roku 2024.

Specifikace pro žádnou budovu nebyly sdíleny.

Společnost uvedla, že obě zařízení budou využívat 100 procent obnovitelné energie prostřednictvím kombinace samostatně vyrobené elektřiny ze solárních zdrojů energie, certifikátu zelené energie a certifikátu nefosilního původu se sledováním. NEC si stanovil cíl do roku 2030 snížit své skleníkové plyny o 55 procent ve srovnání s FY2017.

Podle svého webu cloudových řešení NEC provozuje tři datová centra; jeden v Kobe na západ od Ósaky, další v Kanagawě na jih od Tokia a jedno v oblasti Inzai na východ od Tokia, které bylo dokončeno začátkem tohoto roku.

V roce 2018 společnost NEC uvedla, že utratí 20 miliard jenů (186 milionů dolarů) na vybudování dvou datových center na podporu poptávky ze strany amerických cloudových společností. Jedno z datových center mělo být doplněno o 12 miliard jenů (11,1 milionu USD) ke stávajícímu místu v Kobe, aby se zdvojnásobila kapacita komplexu (známého jako Kobe Phase 2).

Dalších 8 miliard jenů (74,4 milionů dolarů) bude vynaloženo na nové datové centrum v Nagoji, které bude sloužit zákazníkům ve středním Japonsku.

Kromě tří cloudových zařízení a Nagoya má společnost také datová centra v prefektuře Ehime na ostrově Šikoku; ve městě Fukuoka na ostrově Kjúšú; v Sapporu na ostrově Hokkaido; v Hirošimě; Tokiu; a prefektuře Kanagawa, ale oddělené od cloudového zařízení Kanagawa v Kawasaki City, Yokohama City a „Východní Japonsko“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “NEC rozšíří datová centra Kanagawa a Kobe”

  1. […] NEC je významným výrobcem podmořských kabelů a vybudovala více než 400 000 km kabelů pro podmořské projekty. […]

Leave a Comment