MTS spouští modulární datové centrum v Novosibirsku

MTS datacenter

Ruská telco společnost MTS spustila nové datové centrum v Novosibirsku.

Tass uvádí, že společnost vybudovala modulární zařízení v Novosibirské oblasti v sibiřském Rusku poblíž Kazachstánu. Areál se skládá ze dvou 125-rackových modulů s celkovou kapacitou 1,8 MW.

MTS uvedla, že je to první závod společnosti ve východním Rusku a celkově 13. – ačkoli předchozí zprávy naznačují, že společnost již ve městě závod měla. Společnost uvedla, že nové datové centrum umožní sibiřským společnostem migrovat systémy na firemní MTS Cloud.

Moduly byly nasazeny za osm měsíců za cenu kolem 2 miliard rublů (33,5 milionu dolarů). Jsou certifikovány Tier III.

„Hlavní výhodou modulárního datového centra je škálovatelnost: počet modulů, racků a užitečného zatížení se postupně zvyšují podle potřeby,“ uvedla MTS. „Během roku MTS plánuje zdvojnásobit dostupnou kapacitu datového centra a využít ji k vývoji cloudových produktů společnosti.“

Společnost MTS, vlastněná ruským konglomerátem Sistema, má nyní dvanáct datových center: několik v Moskvě, dvě v Nižném Novgorodu, po jednom v širší Moskevské oblasti, Leningradské oblasti, Samaře, Novosibirsku, Vladivostoku a Krasnodaru.

V květnu společnost uvedla, že zakládá novou pobočku datového centra a plánuje v příštích dvou letech vyvinout čtyři nová datová centra – v Rostově, Tule, Jekatěrinburgu a Chabarovsku – s cílem vybudovat až 15 po celé zemi.

V červenci 2021 MTS získala datové centrum GreenBush v Moskvě a uvedla na trh nový superpočítač. Společnost také podepsala dohodu s jihokorejskou KT Corp ohledně rozvoje datových center, ačkoli její status je nejistý kvůli ruské izolaci v době ruské invaze na Ukrajinu.

V srpnu společnost zvažovala rozdělení datových center a věžových jednotek. MTS nedávno oznámila, že odkládá plány na prodej řady svých věžových aktiv uprostřed ekonomické nejistoty vyplývající z ruských kroků.

Začátkem března byla MTS jednou z řady ruských firem, které byly staženy z amerických burz. O několik dní později Vodafone pozastavil své 14leté partnerství se společností.

Rostelecom spustil na začátku roku 2021 nové 3MW datové centrum v Novosibirsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment