Microsoft potvrzuje akvizici Fungible

data processing unit (DPU) company Fungible

Společnost Microsoft oznámila akvizici společnosti Fungible, poskytovatele infrastruktury zaměřené na zrychlení síťového a úložného výkonu v datových centrech s vysoce účinnými DPU s nízkou spotřebou.

„Technologie Fungible pomáhají vytvářet vysoce výkonnou, škálovatelnou, rozčleněnou infrastrukturu datových center se spolehlivostí a zabezpečením,“ řekl Microsoft. “Tým Fungible se připojí k týmům inženýrů infrastruktury datových center společnosti Microsoft a zaměří se na poskytování více řešení DPU, síťové inovace a vylepšení hardwarových systémů.”

Podmínky dohody nebyly sdíleny, ale první zprávy o dohodě uváděly cenu kolem 190 milionů dolarů.

Jednotky pro zpracování dat (DPU) jsou relativně novou třídou programovatelných procesorů, které se vyvinuly z inteligentních síťových karet (smart NIC). Spravují data přesouvající se datovým centrem, odlehčují síťové úkoly a pomáhají optimalizovat výkon aplikací.

Fungible se sídlem v Santa Clara byla založena v roce 2015 jako první společnost, která takový produkt představila v cloudu, a podařilo se jí získat přes 370 milionů dolarů.

Ale společnost, kterou spoluzaložil zakladatel Juniper Networks, měla problémy, když na trh vstoupili větší hráči, včetně Nvidie, Intelu a AMD. Podíl na trhu získaly také společnosti jako Lightbits, Liqid a GigaIO.

Loni v srpnu společnost propustila zaměstnance, protože její tržby zpomalily a její hotovost se zmenšila. SemiAnalysis uvádí, že společnost se zpočátku pokusila prodat společnosti Meta, ale neuspěla.

„Jsme hrdí na to, že jsme součástí společnosti, která sdílí vizi Fungible a využijeme Fungible DPU a software k vylepšení svých úložných a síťových nabídek,“ uvedla společnost Fungible v oznámení na svých webových stránkách. “Rádi bychom poděkovali našim věrným zaměstnancům za jejich obětavost a tvrdou práci během posledních sedmi let a našim zákazníkům, partnerům a investorům za jejich důvěru a podporu naší technologie.”

Microsoft uvedl, že dohoda signalizuje „závazek společnosti k dlouhodobým diferencovaným investicím“ do infrastruktury datových center. Dohoda následuje po akvizici společnosti Lumenisity, společnosti na výrobu dutých vláken.

„Data Processing Unit (DPU) byla navržena, aby vyřešila tři hlavní problémy v datových centrech,“ řekl zakladatel Fungible Pradeep Sindhu v roce 2021. „Výpočty zaměřené na data jsou všudypřítomné, ale univerzální CPU je provádějí špatně. ; využití sítě je nízké (obvykle méně než 30 procent); konfigurace, ovládání a telemetrická rozhraní k serverům jsou nekonzistentní a ad-hoc.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment