LiquidStack uvádí na trh prefabrikovaná modulární AI Edge řešení

LiquidStack prefabricated modular AI Edge solutions

Společnost zabývající se chlazením ponořením do kapaliny, LiquidStack, představila dvě modulární chladící řešení pro Edge aplikace.
S názvy MicroModular a MegaModular, přičemž první obsahuje jeden 48U DataTank, zatímco druhý může pojmout až šest 48U DataTanků. Tyto produkty mohou poskytovat kapacitu IT v rozsahu od 250 kW do 1,5 MW s účinností PUE 1,02.

MicroModular a MegaModular jsou navrženy speciálně pro aplikace umělé inteligence a pokročilého cloudového výpočtu.

Modulární nabídka byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Trane Technologies, specialistou na řešení v oblasti vytápění, ventilace a klimatizace (HVAC), která investovala do společnosti LiquidStack v březnu 2023. Oba nové produkty jsou vybaveny technologií firmy Trane na odběr tepla a jeho opětovné využití.

„S rostoucí poptávkou po umělé inteligenci se objevují vyšší výpočetní hustoty. To, spolu s nárůstem poptávky po umělé inteligenci v Edge, činí chlazení ponořením do kapaliny atraktivním. Tradiční chlazení vzduchem se ve datových centrech špatně škáluje a má mnohem nižší tepelnou vodivost než kapalina,” uvedl Joe Capes, generální ředitel společnosti LiquidStack.

„Vzhledem k tomu jsme naši špičkovou technologii chlazení kapalinou představili ve formě modulárních produktů, naše produkty MicroModular a MegaModular jsou nejrychlejší a nejméně rušivou cestou, jak zavést chlazení kapalinou pro umělou inteligenci Edge.”
Tato řešení jsou k dispozici k objednání a budou odeslána v lednu 2024.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment