Kvantové společnosti Pasqal a Qu&Co se spojí

Pasqal quantum computing company

Quantum computing startupy Pasqal a Qu&Co se mají spojit do jedné společnosti pod značkou Pasqal.

Pasqal vyvíjí kvantový hardware, zatímco Qu&Co vyvíjí kvantové algoritmy a software. Obě společnosti se spojí a budou fungovat jako Pasqal a budou mít sídlo v Paříži.

Georges-Olivier Reymond, generální ředitel Pasqal, zůstane generálním ředitelem sloučené společnosti, zatímco Benno Broer, generální ředitel Qu&Co, převezme roli obchodního ředitele.

Sloučená společnost bude mít pobočky v sedmi zemích s více než 60 zaměstnanci. Panevropské aktivity Qu&Co budou pokračovat pod názvy Pasqal Netherlands, Pasqal Germany, Pasqal UK a Pasqal Spain.

Společnosti tvrdí, že spojená entita dodá 1000-qubitové kvantové řešení v roce 2023. IBM plánuje do konce roku 2023 dodat svůj 1000-qubitový Quantum Condor čip. Google si klade za cíl mít do konce desetiletí připravený jeden milion qubitových kvantových počítačů.

„Využití synergií obou společností dále posílí naše full-stack neutral-atom řešení při dosahování krátkodobého komerčního přínosu,“ řekl Reymond. „Technologie a výjimečná talentová základna společnosti Qu&Co se osvědčila v několika odvětvích a umožní nám konkurovat jakékoli společnosti na světě zabývající se kvantovými počítači.“

Společnost Pasqal, založená v roce 2019, říká, že její „kvantová technologie založená na neutrálním atomu“ může fungovat při pokojové teplotě ve srovnání s mnoha kvantovými technologiemi, které vyžadují přechlazení. Společnost Qu&Co’s vyvinula nástroje pro řešení problémů pro finanční výpočty, dynamiku tekutin a chemii.

„Spolupráce s Pasqalem na společném výzkumu nás přesvědčila, že jejich technologie neutrálních atomů je nejlepším řešením pro dosažení reálných komerčních aplikací v kvantovém počítání,“ dodal Broer. “Byli jsme ohromeni výkonem našich algoritmů na jejich hardwaru a mnoha významnými příspěvky, které společnost učinila v kvantovém průmyslu.”

Společnost Qu&Co byla založena v Amsterdamu v Nizozemsku v roce 2017 a jejími zákazníky jsou Covestro, BMW, Airbus, Johnson & Johnson a LG. V dubnu 2021 si Pasqal zajistil kolo financování série A ve výši 25 milionů EUR společně vedené rizikovým fondem Audacia Quantonation a Fondem pro inovace obrany Francouzské obranné inovační agentury. Společnost získala celkem 30,4 milionu dolarů. Minulý měsíc Pasqal oznámil plány na vybudování ‚Quantum Computing Center of Excellence‘ s 10 systémy Nvidia DGX A100.

V roce 2021 došlo ke spojení společností Honeywell a Cambridge Quantum a vytvoření nové společnosti s názvem Quantinuum. Startup kvantové výpočetní techniky IonQ vstoupil na burzu prostřednictvím fúze Special Purpose Acquisition Company (SPAC), zatímco Rigetti Computing oznámila podobné plány později v roce.

Nedávno firma zabývající se kvantovým výpočetním hardwarem EeroQ oznámila, že přesouvá své sídlo do Chicaga na The Terminal. Společnost podepsala nájemní smlouvu na 9 600 čtverečních stop inženýrské laboratoře a kanceláře.

„Chicago se stane předním centrem pro kvantové výpočty,“ řekl Nick Farina, CEO EeroQ. „Talent a místní podpora jsou kritické a to vše jsme našli v Chicagu s prvotřídní základnou kvantových počítačových talentů a bezkonkurenční místní podporou. Provedli jsme celostátní pátrání po sídle a Chicago pro nás bylo zdaleka nejlepší volbou.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment