Kabel PEACE dokončuje propojení pákistánsko-egyptského segmentu do Marsielle

PEACE Cable

Pákistánsko-egyptský segment podmořského kabelu pro propojení Evropy (PEACE), Pákistánu a východní Afriky dosáhl konečného spojení, což umožňuje konektivitu z Karáčí v Pákistánu do Marseille ve Francii.

PEACE Cable International Network potvrdila dokončení výstavby a položení podmořského kabelu s poskytovatelem síťových služeb Cybernet, který má spojit Karáčí se Zafaranou v Egyptě. Celkově tento segment pokrývá celkovou délku 5 800 km.

Kabel přistává v marseilleském datovém centru MRS2 společnosti Interxion, přičemž francouzské město je strategickým místem pro evropské podmořské kabely, přičemž PEACE se stává 15. místem, které se připojuje k regionu.

Cybernet je přistávacím partnerem pro podmořský kabel PEACE a prostřednictvím své Cable Landing Station v Karáčí bude schopen umožnit konektivitu napříč Pákistánem prostřednictvím firemní optické sítě.

„S Cybernetem přineseme do pákistánské internetové páteře tolik potřebnou redundanci a poskytneme uživatelům vysokorychlostní provoz, abychom uspokojili rychle rostoucí poptávku po přístupu k internetu v různých typech digitálních scénářů v Pákistánu,“ řekl provozní ředitel PEACE Cable Sun Xiaohua.

COO společnosti Cybernet Maroof Ali Shahani dodal: „Dokončili jsme klíčový segment podmořského kabelového systému PEACE z Pákistánu do Francie, který bude mít obrovský dopad na digitální krajinu v Pákistánu. Kabelový systém pomůže národu zůstat ve spojení se světem v neustále se měnícím technologickém prostředí.”

Kabel má kapacitu až 96 Tbps pro segment Pákistán-Egypt a ještě více – 192 Tbps – pro segment Středomoří z Egypta do Francie.

PEACE provozuje hongkongská telekomunikační společnost PCCW Global a je dlouhý 15 000 km. Vede na jih z Pákistánu do Keni a na Seychely s plány přistát v Jižní Africe.

Podmořský kabel, který se začal vyvíjet v roce 2017, nabízí trasu s nízkou latencí z Asie do Afriky a Evropy a má schopnost přenášet kapacitu 16 Tbps na pár vláken. PEACE tvrdí, že nový podmořský kabel sníží latenci mezi Pákistánem a Francií na 92 ​​milisekund.

Začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že kabel PEACE bude prodloužen na východ do Singapuru. Rozšíření o 6 500 km, oznámené ve spolupráci s Ooredoo Maldives, přistane v Kulhudhufushi na Maledivách s potenciálními místy přistání v Indonésii, Malajsii, Thajsku, Bangladéši a na Srí Lance.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment