Japonská vláda plánuje nová kabelová a datová centra kolem ostrova

Japan city

Japonská vláda plánuje výstavbu řady nových datových center v celém kraji a decentralizaci přistávacích základen pro podmořské kabely pro diverzifikaci přistávacích bodů.

Datacenter Forum a místní tisk hlásí, že vláda se snaží vybudovat nová zařízení a diverzifikovat tam, kde kabely přistávají, aby snížila rozdíly mezi městskými a venkovskými oblastmi a zároveň poskytla větší odolnost proti přírodním katastrofám nebo potenciální sabotáži.

Podmořské kabely jsou položeny hlavně na východní straně japonského Tichého oceánu, z nichž mnohé jsou soustředěny v určitých oblastech, jako je Tokio a Shima, a vláda má v úmyslu rozptýlit přistávací základny v jiných oblastech a „posílit ekonomickou bezpečnost“.

Premiér Fumio Kishida údajně nařídil distribuci přistávacích stanic v polovině listopadu loňského roku a zahrnul zřízení fondu ve výši asi 50 miliard jenů (440 milionů dolarů) do doplňkového rozpočtu na rok 2021. Fond podpoří úsilí o položení kabelů mimo území na straně Tichého oceánu a zřízení přistávacích základen mimo metropolitní oblast Tokia.

Většina japonských přistávacích stanic je v současnosti soustředěna v Kitaibaraki (prefektura Ibaraki), Minamiboso (prefektura Chiba) a Shima (prefektura Mie). Cílem projektu „Digital Rural“ a iniciativy „Digital Garden“ je v příštích pěti letech vybudovat více než tucet datových center ve venkovských oblastech a také položit optický kabel u západního pobřeží Japonska.

„Zhruba za tři roky dokončíme „Digital Garden City Superhighway“ obklopující Japonsko pomocí podvodních kabelů. Spojením rozsáhlých datových center zřízených v každé místní oblasti, optických vláken a 5G, umožníme využívat vysokorychlostní, velkokapacitní digitální služby kdekoli v Japonsku, od pobřeží k pobřeží,“ řekl premiér Fumio Kishida. Později dodal: „Přibližně během příštích pěti let zřídíme více než tucet regionálních datových center.“

Některý místní tisk naznačuje, že Superhighway může být připojena ke kabelu oznámenému společnostmi NTT Communications, KDDI, SoftBank Corp a Rakuten Mobile v říjnu 2021, který by propojil Hokkaido a prefekturu Akita s plánovanou kapacitou více než 160 TB.

Dodatečný rozpočet na rok 2021 také zahrnoval 617 miliard jenů (5,4 miliardy dolarů) na podporu výroby polovodičů v Japonsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment