Jak na efektivní vývoj, testování a správu sítí a datových center

vmware_workstation_14_pro

Nejnovější verze řešení, která jsou určená k provozování více operačních systémů jako virtuálních strojů na jednom počítači s operačním systémem Windows nebo Linux, nabídne IT pracovníkům a vývojářům pokročilé funkce. Toto řešení zavádí rozšířené funkce pro podniky, které hledají jednoduché a efektivní řešení pro provoz podnikového desktopového prostředí na služebních i soukromých počítačích zaměstnanců využívaných k pracovním účelům.

„VMware již 17 let naslouchá a reaguje na požadavky vývojářů, IT pracovníků a podniků. Tým VMware Workstation proto neustále vyvíjí řešení, které naplňuje jejich jedinečné potřeby,“ říká Dave Grant, viceprezident společnosti VMware odpovědný za marketing výpočetních produktů pro koncové uživatele. „V dnešním hyperprovázaném světě hraje bezpečnost zásadní roli a pokročilé funkce v řešeních řady Workstation 14 nabídnou uživatelům bezpečné prostředí pro jejich práci.“

VMware Workstation 14 Pro

VMware Workstation 14 Pro poskytne pracovníkům IT a vývojářům nezbytné nástroje pro návrh, testování a provoz datových center a sítí. Zjednodušuje testování pro téměř jakýkoli operační systém a aplikaci z lokálních počítačů s operačním systémem Windows nebo Linux.

Přináší zvýšenou úroveň zabezpečení s podporou technologie na ochranu virtuálních strojů Virtual Based Security (VBS) v operačních systémech Windows 10 a Windows Server 2016. Přidává také bezpečné spouštění UEFI a virtuální kryptoprocesor Trusted Platform Module pro maximální úroveň zabezpečení operačního systému. Ke stávajícím simulátorům rychlosti sítě a ztráty paketů přibude nový simulátor latence sítě, který umožňuje vývojářům při testech odolnosti aplikací simulovat specifická síťová prostředí, včetně vzdálenosti a kvality sítě. Tato a další pokročilé síťové funkce umožní správcům přizpůsobit názvy virtuálních síťových adaptérů pro lepší přehled.

Zjednodušuje správu datových center díky podpoře OVF a OVA. Správci datových center se budou moci také rychle připojovat k VMware vSphere a VMware vCenter pro vzdálenou správu virtuálních strojů a řízení provozu serverů ESXi s rozšířenými možnostmi.

Nová verze rozšiřuje okruh podporovaných operačních systémů o Windows 10 Fall Creators Update, Ubuntu 17.04 a Fedora 26.

VMware Workstation 14 Player
VMware Workstation 14 Player bude zjednodušený produkt řady Workstation 14. Bude využívat shodnou hypervizorovou technologii a nabídne mnoho dalších shodných funkcí a vlastností, včetně nejširší podpory operačních systémů, vysokého výkonu a schopnosti provozovat omezené virtuální stroje splňující podniková pravidla. Komerční řešení je ideální pro podniky, které hledají řešení pro provoz jediného desktopového prostředí na služebních i soukromých počítačích zaměstnanců využívaných k práci, a bude k dispozici i zdarma pro osobní nekomerční užívání.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

One Thought to “Jak na efektivní vývoj, testování a správu sítí a datových center”

Comments are closed.