Google plánuje postavit první podmořský kabel spojující Afriku a Austrálii

Google plánuje postavit první podmořský kabel spojující Afriku a Austrálii

Google oznámil, že postaví kabel Umoja mezi západní Austrálií a Jihoafrickou republikou. Detaily o kapacitě nebo časové harmonogramy projektu ještě nebyly sdíleny. Umoja také zahrnuje pozemní trasu z Jihoafrické republiky do Keni přes Ugandu, Rwandu, Demokratickou republiku Kongo, Zambii a Zimbabwe. Google uvedl, že pozemní část byla postavena ve spolupráci s Liquid Intelligent Technologies.

Tato nová mezikontinentální optická trasa významně posílí naši globální a regionální digitální infrastrukturu,“ řekl Dr. William S. Ruto, prezident Keni. „Tato iniciativa je klíčová pro zajištění naší regionální konektivity se zbytkem světa, zejména s ohledem na nedávné výpadky způsobené přerušením podmořských kabelů.“

Google dodal, že podepíše prohlášení o spolupráci s keňským Ministerstvem informací, komunikací a digitální ekonomiky, aby urychlil společné úsilí v oblasti kybernetické bezpečnosti, datových inovací, zvyšování kvalifikace a nasazení umělé inteligence.

Název Umoja je odvozen od svahilského slova pro jednotu a je součástí iniciativy Google Africa Connect. Technologický gigant spustil svůj kabel Equiano, spojující Afriku a Portugalsko, v roce 2022.

V roce 2021 se Google zavázal investovat 1 miliardu dolarů do Afriky. Od té doby společnost uvedla, že investovala 900 milionů dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Google

Související články

Leave a Comment