Google otevře první japonské datové centrum v roce 2023

Google datacenter Africa

Podle generálního ředitele Sundara Pichaie Google otevře své první datové centrum v Japonsku do roku 2023.

Generální ředitel společnosti Google uvedl, že nové zařízení bude v Inzai City, Chiba. Půjde o třetí datové centrum Google v Asii.

Google již využívá cloudové regiony v Tokiu a Ósace, ale ty jsou hostovány v kolokačních zařízeních provozovaných partnery, jako je Equinix.

„Naše první datové centrum v Japonsku – v Inzai City, Chiba – otevřeme v roce 2023,“ řekl Pichai. To poskytne lidem v Japonsku rychlejší a spolehlivější přístup k našim nástrojům a službám, podpoří ekonomickou aktivitu a pracovní místa a propojí Japonsko se zbytkem globální digitální ekonomiky.”

Datové centrum Chiba je součástí investice ve výši 730 milionů dolarů do infrastruktury související s Japonskem, uvedl generální ředitel společnosti Google. To zahrnuje podmořský kabel Topaz, který překračuje Pacifik a bude prvním optickým kabelem, který spojí Japonsko a západní pobřeží Kanady, až bude v roce 2023 zprovozněn.

Jak je u takových oznámení obvyklé, Pichai zdůraznil, jak velký užitek přinese investice Googlu místním lidem. „Podle nedávné studie Analysys Mason by investice společnosti Google do síťové infrastruktury v Japonsku, jak minulé, tak současné, mohly v letech 2022 až 2026 přinést dalších 303 miliard USD v HDP.“

Pichai nedávno navštívil Japonsko a uvedl na trh nové zařízení Pixel a také se setkal s premiérem Fumiem Kishidou, aby se podělil o plán společnosti Google „Japan Digitalization Initiative“, který zahrnuje školicí programy v oblasti infrastruktury a granty Google.org pro nadace.

Toto oznámení navazuje na oznámení společnosti Google o cloudové oblasti v Jižní Africe.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment