Google investuje 10 miliard dolarů do amerických kanceláří a datových center

Google datacenters

Cílem gigantu je vytvořit tisíce pracovních míst a poskytnout příležitosti místním podnikům.

Společnost Google vybuduje v USA 11 kancelářských a datových center v rámci investičního plánu ve výši 10 miliard USD.

Technický gigant oznámil, že tyto nové budovy vytvoří tisíce pracovních míst a poskytnou příležitosti pro místní podniky.

Navazuje na ambiciózní plán společnosti investovat 13 miliard dolarů ve venkovských státech, jako jsou Jižní Karolína a Nevada. Spolu s R&D to podle Progressive Policy Institute učinilo ze společnosti Alphabet největšího investora v USA.

Nová investice bude použita k přidání 11 nových míst v Coloradu, Georgii, Massachusetts, Nebrasce, New Yorku, Oklahomě, Ohiu, Pensylvánii, Texasu, Washingtonu a Kalifornii.

Jako příklad dopadu, který by mohly mít investice společnosti Google, poukázal generální ředitel Sundar Pichai na datové centrum společnosti v Mayes County v Oklahomě.

“Minulý rok jsem navštívil Pryor, abych oznámil investici 600 milionů dolarů, naši čtvrtou expanzi od roku 2007,” řekl Pichai na blogu. „Zdálo se, že nás přijala celá komunita, od majitelů malých podniků po učitele až po zaměstnance Google. Pryorský starosta Larry Lees řekl davu, že investice společnosti Google pomohly poskytnout místním školám zdroje, které potřebují – včetně nejnovějších učebnic a kurzů STEM, které nabízejí vzdělání na světové úrovni. Mluvil o malých podnicích, které jsme pomohli školit, a mentoringu, který poskytli pracovníci společnosti Pryor studentům.“

Zdroj: cloudpro.co.uk

Související články

Leave a Comment