Facebook rozšíří datové centrum Eagle Mountain v Utahu

facebook dc

Facebook rozšíří své budoucí zařízení v Cedar Valley v Utahu o zhruba 50 procent.

Více než 46 000 čtverečních metrů bude přidáno k jeho současnému plánovanému kampusu o rozloze 93 000 čtverečních metrů. Od chvíle, kdy společnost v květnu 2018 kopla do země, zde nalil Facebook přes 33 000 metrů krychlových betonu a položil více než 7 000 tun oceli.

Během výstavby Facebook čerpal více než 1 miliardu dolarů na datové centrum v průmyslovém parku Sweetwater ve městě Eagle Mountain, což je nárůst o 750 milionů dolarů oproti původnímu plánu. Očekává se, že rozšíření spolu se zbytkem datového centra bude do roku 2020.

Nemovitost zdarma
V rámci dohody s místními obyvateli v roce 2018 Facebook souhlasil s tím, že na infrastrukturu Eagle Mountain utratí nejméně 100 milionů dolarů – na vybavení tohoto zařízení.

Společnost také podepsala smlouvy na 450MW sluneční energie v naději, že nové datové centrum bude 100% obnovitelné.

V následujících měsících byly zavedeny nové výjimky z poplatků pro datová centra. Pro společnost Eagle Mountain požádal Facebook o daňové dotace ve výši 150 milionů USD, aby kompenzoval náklady na vybudování infrastruktury, jakož i 20leté osvobození od daně z majetku odhadované na 375 milionů USD a další daňový odpočet ve výši 375 milionů $ na hodnotu nemovitosti.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment