Equinix získá za 320 milionů dolarů MainOne a expanduje do Afriky

MainOne-MDXi, Appolonia Ghana

Equinix má získat západoafrickou společnost pro datová centra MainOne za 320 milionů dolarů, čímž poprvé rozšíří provoz na africký kontinent.

MainOne, založená Funke Opeke v roce 2010, má – prostřednictvím své značky MDXi – tři provozní datová centra v Nigérii, Ghaně a Pobřeží slonoviny a další zařízení ve výstavbě v Nigérii, jehož otevření se očekává v 1. čtvrtletí 2022. Zařízení přidají více než 64 000 hrubých čtverečních stop 6 000 m2 prostoru s dalšími 52 300 m2 pozemku pro budoucí expanzi.

Společnost Equinix uvedla, že tento krok znamená „první krok v dlouhodobé strategii společnosti Equinix stát se přední africkou společností v oblasti digitální infrastruktury s neutrálním přenosem“.

“Akvizice MainOne bude pro Platform Equinix představovat kritický bod vstupu na expanzivní a rychle rostoucí africký trh. Vedoucí pozice v oblasti propojení a zkušený manažerský tým MainOne představují kritická aktiva v našem úsilí stát se předním neutrálním poskytovatelem digitální infrastruktury v Africe,“ řekl Charles Meyers, prezident a CEO, Equinix. “Infrastruktura, vztahy se zákazníky, partnerský ekosystém a provozní schopnosti MainOne rozšíří dosah Platform Equinix a podpoří příležitosti pro zákazníky v Africe a po celém světě.”

MainOne také vlastní a provozuje podmořskou síť z Nigérie do Portugalska s přistávacími stanicemi v Nigérii, Ghaně a Pobřeží slonoviny a také 1 200 kilometrů pozemního vlákna napříč jižní Nigérií. V květnu společnost uvedla, že během příštího roku zvýší kapacitu svých datových center z přibližně 700 stojanů na 900 stojanů a do roku 2023 o dalších 300 stojanů, pokud bude poptávka udržitelná.

Očekává se, že transakce bude uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2022 a manažerský tým MainOne, včetně generálního ředitele Opeke, bude i nadále vykonávat své příslušné role.

„Equinix urychlí naši dlouhodobou vizi růstu investic do digitální infrastruktury v celé Africe,” řekl Opeke. „Tým MainOne je nadšený z partnerství vytvořeného akvizicí a těšíme se, že společně vytvoříme naši další kapitolu.”

Akvizice je první akvizicí společnosti Equinix v Africe a následuje po nedávné akvizici nigerijských datových center Medallion Data Center společností Digital Realty a expanzi jejího podnikání iColo do Mosambiku.

Eugene Bergen, prezident EMEA, Equinix, dodal: „Expanze v Africe je pro nás dlouho strategickou prioritou. S MainOne jsme našli společnost, která má nejen vysoce komplementární datová centra a konektivitu, ale může dále urychlit expanzi našeho obchodního modelu a cílů růstu.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment