EllaLink oznamuje 4,3 petabitový podmořský kabel spojující severní a jižní Portugalsko

EllaLink subsea cable

Společnost EllaLink oznámila nový domácí kabelový systém mezi Sines a oblastí lisabonské metropole. Nový 4.3 Pb kabel bude známý jako systém Olisipo a očekává se, že bude uveden do provozu v roce 2024.

Neopakovaný 110 km dlouhý plně zakopaný kabel, který obsahuje 288 vláken, bude mít působivou celkovou konstrukční kapacitu 4,3 petabitů. Přistane v Carcavelos a Sines a bude připravena rozvětvit se do kabelových přistávacích stanic Seixal a Sesimbra a propojit oblast Setubal.

Systém Olisipo bude poskytovat přímou konektivitu POP na POP na úrovni párů vláken mezi řadou datových center umístěných v Sines a oblasti lisabonské metropole, spojující Start Campus v Sines a zařízení Altice LDV a Equinix LS1 v Lisabonu.

„Olisipo podporuje vizi EllaLinku mít Sines jako jeden z nejdůležitějších propojovacích rozbočovačů na Iberii, prodlužující náš kabel z EllaLink Vasco da Gama CLS v Sines do oblasti lisabonské metropole,“ řekl Philippe Dumont, generální ředitel společnosti EllaLink. „Symbiotický vztah mezi podmořskými kabelovými systémy a datovými centry je jádrem toho, jak tyto podniky prosperují a přežívají. Primární úlohou kabelového systému EllaLink a datových center, ke kterým se připojuje, je propojení a přeprava provozu mezi Brazílií a Portugalskem, dále po celé Evropě a nakonec po celém světě. Sines a Lisabon společně budou schopny konkurovat hlavním evropským uzlům, protože obě města jsou již považována za preferovanou bránu do Evropy.”

Původní kabel EllaLink byl položen mezi roky 2020 a 2021 a vede z Fortalezy v Brazílii přes Cabo Verde a Madeiru do Sines v Portugalsku. Kabel o délce 5 900 km nabízí kolem 100 Tb/s přes čtyři páry vláken.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment