DataPod bude dodávat datová centra pro australskou armádu

DataPod

Výrobce modulárních datových center DataPod uzavřel kontrakt s australským ministerstvem obrany na 20 milionů australských dolarů.

Smlouva požaduje čtyři modulární zařízení dodaná v průběhu příštích dvou let, která mohou být nasazena po moři, letecky nebo po silnici – na což se Datapod specializuje, protože dříve pracoval s ropnými a plynárenskými společnostmi a dalšími obrannými agenturami.

“Naše obranné síly musí být agilní a reagovat na vyvíjející se hrozby, kterým čelíme,” uvedla senátorka Hon Linda Reynoldsová CSC, australská ministryně obrany. „Tato investice uznává potřebu mít prostředky, které lze nasadit a opakovaně nasadit, aby vyhovovaly provozním potřebám, bez zbytečných zpoždění způsobených výstavbou zařízení s dlouhou dodací lhůtou.“

Společnost DataPod se sídlem v Canbeře strávila 13 let zdokonalováním návrhů datových center – skládá se z několika modulů o velikosti standardních ISO kontejnerů, které lze nasadit v jakémkoli klimatu, přičemž instalace trvá „několik dní“.

Společnost dříve dodávala své zboží – včetně chladičů, generátorů, základních desek, zařízení pro hašení požáru a datových hal – do vzdálených míst letecky pomocí těžkých letadel An-124 a C-17a.

Vyvinula také systém s jedním modulem „vše v jednom“ se sníženou výškou, který má létat konkrétně v C-130 Hercules, všudypřítomném vojenském dopravním letadle používaném OSN a většinou západních ozbrojených sil.

V roce 2017 však byly jednotlivé moduly „Projectpods“ ukončeny, protože společnost uvedla, že její zákazníci v naprosté většině upřednostňovali systémy s více moduly.

DataPod není jediným výrobcem modulárních datových center pro vojenské aplikace; dalším hráčem v této oblasti je britská společnost Cannon Technologies, která mimo jiné dodávala své vybavení táboru Bastion v Afghánistánu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment