ČRa otevřou na Cukráku datové centrum za desítky milionů Kč

datové centrum rack

České Radiokomunikace otevřou do konce roku nové datové centrum v lokalitě vysílače Cukrák ve Středních Čechách. Investice dosáhnou vyšších desítek milionů korun. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

ČRa jsou jedním z největších provozovatelů datových center v Česku. Centra má mimo jiné v Praze na Žižkově a na Strahově, v Ostravě, Brně, Zlíně a nebo Pardubicích. Cukrák je sedmým datovým centrem v budovách vysílačů společnosti. Kapacita nového datového centra Cukrák bude až 78 racků, tedy serverových stojanů.

Pro vybudování nového datového centra využijí Radiokomunikace své vlastní prostory v rámci vysílače Cukrák, které se uvolnily v souvislosti se změnou technologií potřebných pro vysílání. Budovy vysílačů jsou vhodné právě pro transformaci k poskytování ICT služeb.

„Využitím a modernizací stávajících prostor navíc zajistíme efektivnější a šetrnější provoz budov. Zároveň všechna naše datová centra využívají ze 100% pro pokrytí své spotřeby energii z obnovitelných zdrojů, což je i v souladu s naší dlouhodobou ESG strategií,“ uvedl obchodní ředitel ČRa Petr Možiš.

České Radiokomunikace vlastní infrastrukturu pro rozhlasové a televizní vysílání, která je vhodná i pro telekomunikační služby a šíření mobilního signálu. Rozsahem a umístěním jde o unikátní soubor objektů v Česku i celé Evropě. Firma provozuje i vlastní optickou páteřní síť.

TZ

Související články

Leave a Comment