Accenture nasazuje systém SambaNova pro generativní umělou inteligenci

SambaNova

Konzultační gigant Accenture nasazuje vysoce výkonný výpočetní systém (HPC) SambaNova Suite určený pro umělou inteligenci.

SambaNova vyvinula svůj vlastní procesor „DataScale SN30“ pro pracovní zátěže AI, ale prodává ho pouze jako součást širšího balíčku. Nabídka sady společnosti je navržena pro generativní AI případy použití.

„Accenture přidává do svého datového centra barvu pomocí vícerackové instalace SambaNova Suite, která má být využita pro interní, generativní AI podnikové případy použití a poskytuje svým zákazníkům přístup k přední platformě SambaNova Systems,“ uvedla SambaNova.

Podrobnosti o umístění a rozsahu nasazení SambaNava nebyly sdíleny, ale zveřejněné obrázky naznačují nasazení ve třech skříních. Každá skříň DataScale SN30 42U může obsahovat až tři systémy DataScale SN30-8, každý s osmi jednotkami Cardinal SN30TM RDU a celkovou pamětí 8 TB.

Společnosti Accenture a SambaNova oznámily partnerství v dubnu 2023 s cílem nabídnout zákazníkům poskytovatele poradenství řešení generativní umělé inteligence s cílem poskytnout předem vyškolené modely, které lze dále zdokonalovat pomocí zákaznických dat.

Mezi další zákazníky SambaNova patří RIKEN Center for Computational Science (R-CCS) v Japonsku, Lawrence Livermore National Laboratory, Argonne National Laboratory a maďarská OTP Bank.

SambaNova se sídlem v San Francisku, založená v roce 2017, získala více než 1 miliardu dolarů od investorů, včetně Google Ventures, Intel, SoftBank a singapurského investičního fondu GIC. Spoluzakladatel Christopher Ré dříve založil datovou společnost Lattice, kterou v roce 2017 koupil Apple.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment