Vysoký výkon pro podnikové aplikace v produkčním prostředí

Oracle cloud

Vysoký výkon a spolehlivost představují pro zákazníky klíčový problém, ať už využívají vlastní datová centra nebo veřejný cloud; dosáhnout potřebných parametrů je drahé. Služby IaaS (infrastruktura jako služba) poskytované v rámci Oracle Cloud Infrastructure překonávají konkurenci o 87 % z hlediska výkonu a o 54 % z hlediska cenové efektivity (poměr cena/výkon, podle benchmarku SPECint_rate2006). Klíčové vnitropodnikové aplikace typu ERP (plánování podnikových zdrojů), databáze určené pro masový přístup (např. e-commerce) nebo aplikace náročné na výkon (např. high-performance computing, HPC) lze nyní na platformě Oracle Cloud Infrastructure provozovat rychleji a s větší spolehlivostí.

„Podniky přesouvají své úlohy do cloudu z řady důvodů – při změně současných systémů, ve snaze obejít se bez provozu vlastních datových center, kvůli provozu aplikací náročných na výkon nebo s cílem dosáhnout vyšší agility,” uvádí Don Johnson, senior viceprezident společnosti Oracle. „Ať už jde o aplikace tradiční nebo vytvořené nativně pro cloud, jejich úspěšný provoz v produkčním prostředí vyžaduje vysoký výkon a spolehlivost napříč celým zásobníkem aplikací. Právě se zřetelem k těmto faktorům pokračujeme ve vylepšování platformy Oracle Cloud Infrastructure. Nabízíme nyní jednoduchou cenovou politiku a z hlediska cenové efektivity je naše nabídka nejlepší na současném trhu.“

Společnost Oracle jako první dodavatel dokáže nabídnout technologie zvyšující spolehlivost celého řešení, např. cluster lokálních databází pomocí technologie Oracle Real Application Clusters a systém  Oracle Exadata v podobě řízené cloudové služby. Oracle navíc nabízí své cloudové služby z datových center rozmístěných po celém světě, každé z nich je navíc rozděleno na domény, které mají nezávislé systémy pro odolnost proti výpadkům. Parametry služeb Oracle Cloud Infrastructure dále doplňuje síť o kapacitě 25 Gb/s (nepřetížená) a špičkové řešení DNS. Společnost Oracle poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, pro zákazníky nejvýhodnější přepočet ceny a výkonu na jádra (CPU i GPU), garantovaný výkon úložišť bez dodatečných nákladů a pružnou cenovou politiku.

Technické parametry

Společnost Oracle nabízí služby příslušných parametrů díky nové systémové architektuře X7 a novým instancím běžícím přímo na hardwaru (Bare Metal Dense I/O), které poskytují 52 jader a 51 terabajtů (TB) kapacity na discích SSD s rozhraním NVMe. Tyto systémy zvládají miliony vstupně-výstupních operací za sekundu (IOPS). Instance přímo na hardwaru zrychlují mj. úlohy typu simulací, výpočty fluidní dynamiky, analýzy i náročné podnikové aplikace. Nové instance Bare Metal Standard lze škálovat až na svazky bloků SSD o velikosti 512 TB; podobnou kapacitu konkurence nabídnout nedokáže. Nové instance Virtual Machine budou k dispozici ve verzích s 1, 2, 4, 8, 16 a 24 jádry.

Nové instance GPU Oracle jsou o 400 % rychlejší a o 58 % levnější než srovnatelná řešení konkurenčních dodavatelů. Vysoký výkon GPU (grafických procesorů) využijí např. výzkumníci, analytici, vývojáři nebo specialisté na animace. Procesory GPU jsou navrženy tak, aby dokázaly zpracovávat rozsáhlé sady dat efektivněji než obecné procesory (CPU), což z nich dělá ideální řešení pro komplexní algoritmy strojového učení a umělé inteligence. Tyto výpočetně náročné úlohy se stále častěji realizují v cloudu, kde lze snáze nasadit obrovské zdroje, získat výsledky a tyto zdroje zase přenechat jiným úlohám. Uživatel tak platí pouze za výkon, který opravdu spotřebuje.

Řešení pro snadnou migraci

Platforma Oracle Cloud Infrastructure nabízí předpřipravenou migraci pro systémy Oracle E-Business Suite, JD Edwards a PeopleSoft, což zákazníkům umožňuje rychlou modernizaci infrastruktury a přechod na cloud s výborným poměrem cena/výkon. Oracle také nabízí nové zařízení určené pro přenos velkých objemů dat do prostředí cloudu Oracle a novou službu pro řízení, monitoring a automatizaci velkého množství zdrojů.

Rozšířen byl rovněž ekosystém kolem cloudové infrastruktury Oracle, který nyní zahrnuje 25 systémových integrátorů s certifikátem tier 1.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články