Simulace světových zásob potravin pomáhá řešit technologie LiCO

Lenovo datacenter

S růstem celosvětové populace, která se během příštích 30 letech téměř zdvojnásobí, řeší globální zásoby potravin, které jsou již omezeny nepředvídatelným počasím a přírodními katastrofami, North Carolina State University (NCSU) na zemědělských modelech s využitím umělé inteligence. K tomu jí výrazně pomáhá technologie LiCO.

Právě ta umožňuje badatelům a vědcům, kteří využívají při svých výzkumech strojové učení a umělou inteligenci (AI, Artificial Intelligence), aby měli na simulačních modelech lepší přehled o výrobě potravin a jejich zajištění pro budoucí generace. To je možné díky výkonné a škálovatelné infrastruktuře, umožňující s AI pracovat. Netechnicky orientovaní vědci se tak mohou plně zaměřit na řešení úloh AI v clusteru bez složitého rozhraní příkazového řádku ve více aplikacích.

Pod zkratkou LiCO se skrývá technologie Lenovo intelligent Computing Orchestration, která vědcům ze Severní Karolíny mohutně pomáhá v simulačních modelech. Ale podívejme se na LiCO z nadhledu. Ať už je vaším cílem snížení složitosti používání masivního HPC (High Performance Computing) clusteru nebo zjednodušení vývoje a nasazení aplikací AI, technologie LiCO poskytuje snadno ovladatelné, zjednodušené, přehledné a intuitivní rozhraní, které přibližuje clusterové nástroje uživatelům na dosah ruky. Od akademického výzkumu až po podniková datová centra, LiCO urychluje vyžívání AI tím, že eliminuje složitá a nepřehledná řešení netechnickým uživatelům.

LiCO urychluje nasazení umělé inteligence a tradičních vysoce výkonných počítačů tím, že poskytuje intuitivní uživatelské rozhraní pro správu softwaru i hardwaru. Podporou rozsáhlého seznamu rozhraní AI a open source softwaru, LiCO eliminuje složité uživatelské konfigurace, což snižuje čas strávený instalací a následným řízením a laděním infrastruktury. Optimalizované pro produkty z portfolia Lenovo ThinkSystem, podporující nejnovější architekturu procesorů Intel a grafické procesory Nvidia, LiCO dává výkonné zdroje do rukou i vědeckých pracovníků a výzkumníků.

Díky integraci otevřeného softwaru pro řízení HPC clusterů s populárními knihovnami a knihovnami AI, nabízí uživatelům řízení systémových zdrojů a uživatelských úloh. Díky platformě LiCO tak mohou uživatelé snadno provádět distribuovaný AI trénink s optimálním měřítkem a efektivitou, a získávat výsledky mnohem rychleji, než tomu bylo kdykoli dříve.

Technologie LiCO, postavená na platformě OpenHPC, konsoliduje výkonné nástroje pro správu clusterů, jako jsou Ganglia, Slurm, Singularity, MPI, xCAT & Confluent, do jednoho komplexního grafického uživatelského rozhraní pro uživatele i administrátory, čímž šetří čas pro řízení úloh a uživatelů na clusteru HPC. Předdefinované pracovní postupy LiCO umožňují uživatelům snadno odesílat úlohy na aplikace MPI, ANSYS a COMSOL a ukládat práci pro následné opakované použití.

Řízení výsledků AI

LiCO zrychluje Deep Learning (DL, hluboké učení) a Machine Learning (ML, strojové učení) s integrovanou podporou nejoblíbenějších knihoven AI a rámců, jako jsou Tensorflow, MXNet a Caffe. Jednoduché pracovní postupy, předem definované modely a řízení pracovních příležitostí umožňují Data Scientist a výzkumným pracovníkům rychle vyvinout a iterovat modely ML a DL. LiCO automaticky spustí testování a ověření po dokončení úloh, a dokonce zobrazí i výkonnost právě probíhajícího modelu.

LenovoCo je předností nasazení LiCO?

Efektivně řídí pracovní postupy pro hluboké učení a strojové učení:

  • snadno použitelným grafickým rozhraním a šablonami pro zjednodušení správy úloh,
  • předem připravenými modely pro monitorování úloh a správu historie činností pro efektivní vzdělávání,
  • podporou více uživatelů a intuitivním GUI (Graphical User Interface, grafické rozhraní).

Flexibilita s infrastrukturou clusterů:

  • podporovány jsou Nvidia GPU i procesory Intel, které vyhovují různým pracovním zatížením.

Zjednodušuje nasazení open source v podnicích i výzkumných ústavech:

  • ověřená zásoba modelů zkracuje čas na vývoj,
  • výběr z více rámců AI je možný prostřednictvím kontejnerů.

Optimálně využívá hardwarové prostředky pro lepší TCO:

  • zlepšením účinnosti pro distribuovaný model učení,
  • spravuje prostředky clusteru pro více úloh a více uživatelů.

Kde se můžete s LiCO setkat?

LiCO je k dispozici v laboratořích společnosti Lenovo AI Innovation Labs po celém světě, což umožní zájemcům prověřit životaschopnost jakéhokoli modelu před jeho nasazením v praxi. Laboratoře inovací tvoří systémy Lenovo a softwarové zdroje, technický personál a odborníci na AI, stejně jako odborníci partnerů Lenova, kteří pomohou zájemcům při definici, ladění i následné harmonizaci úloh.

Již máte cluster Lenovo Thinksystem HPC nebo AI? Ne? Pak se obraťte na zástupce společnosti Lenovo, abyste se dozvěděli, jak můžete implementovat systém LiCO i do vašeho datového centra.

Milan Loucký

Související články

Leave a Comment