Rumunská těžební firma otevírá 3.5MW zařízení

EvoBits profi mining system

Rumunská EvoBits, která již provozuje 1MW datové centrum pro těžbu kryptoměn, otevře tento měsíc 3,5MW zařízení, jak uvedla v prezentaci na summitu inovací Vertiv v Zagregbu. Objekt s 12MW má následovat.

“Zařízení s 1MW a 3,5MW jsou na stejném místě v Rumunsku,” řekl Balaci e-mailem. “Naše 12MW expanze bude také v tomto místě. Na konci tohoto projektu budeme mít 16,5MW datacenter s odhadovanou hodnotou PUE (Power Usage Effectiveness) 1,16 (na základě historických údajů o klimatu v tomto regionu).”

“Není to drobné podnikání,” řekl Balaci na summitu Vertiv, kde EvoBits vystupovala jako případová studie.

Balaci se domnívá, že kryptoměny se “vyvíjejí” a představují velmi dobrý způsob, jak vybudovat ziskové datové centrum, které pracuje se 100% kapacity.

Pokud se kryptoměny stanou méně výnosnými, má záložní plán: “Dal jsem do toho hodně peněz,” řekl. “Právě teď mám 4MW a plánuji postavit další 12MW.”

Kromě profesionálního chlazení společnost investovala do propojení do evropských datových center, jako je Frankfurt: “Máme tam všechno. Mohu investovat minimální částku a budu mít datové centrum, které můžu certifikovat jako Tier III nebo Tier II. Využívám těžební činnost k pokrytí mých počátečních investičních nákladů. To je důvod, proč jsem připraven na rozsáhlou investici, která se vyplatí za tři roky. Pokud se něco stane, mám datové centrum a můžu tam mít cokoliv.

“Nedělám ASIC, dělám GPU. Znamená to, že mám tunu GPU s podporou přímo od společnosti AMD. S minimálními úpravami se můžeme přesunout do podnikání AI.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment