Při zálohování spoléhejte na hybridní cloud

data backup

AcronisZajistit rychlou obnovu dat v případě jejich ztráty či narušení je dnes pro síťové specialisty a administrátory stejně důležitým úkolem, jako zabezpečit zálohování všech důležitých dat a aplikací. Výpadek si dnes firmy prostě nemohou dovolit.

Zvládnout dnes tento úkol v prostředí se stále rostoucím podílem virtualizované infrastruktury, kde servery mohou existovat jen několik desítek minut, je skutečná výzva.

Podle analytické společnosti IDC narůstá objem dat ročně přibližně o polovinu. Data přitom mohou během normálního pracovního dne migrovat ze systému do systému, přes různé úložné platformy, lokální a cloudová úložiště. Tradiční metodologie ochrany dat nejsou dobře vybaveny k ochraně a obnově dat v pohybu. Zákazníci hledají produkty, které tyto adekvátní nástroje ochrany mají. Dosavadní zálohovací řešení neposkytují adekvátní ochranu pro stále složitější IT infrastruktury, které se dnes skládají z mnoha fyzických systémů, virtuálních prostředí, cloudových platforem a mobilních zařízení. V důsledku toho se podle Enterprise Strategy Group (ESG) zálohování dat a jejich obnova staly jednou ze dvou hlavních priorit v příštích 12 měsících.

Získejte kontrolu nad daty

Není to tak dávno, co výpadek IT systémů nemusel pro firmy mimo samotný IT sektor představovat žádný zásadní problém. Firma mohla v podstatě fungovat dále, jen se zdržely některé administrativní věci. Dnes je to již zásadně jinak! I poměrně krátký výpadek může přímo ohrozit samotnou existenci firmy na trhu, protože IT systémy jsou dnes klíčovým prvkem, zajišťujícím fungování všech procesů. Toho jsou si ostatně vědomi i kybernetičtí zločinci, i proto raketově roste počet ransomware hrozeb. V meziročním srovnání jde o zněkolikanásobení jejich počtu.

Již dvanáctá verze řešení Acronis Backup přichází s novým přístupem k zálohování a k práci se zálohami. S trochou nadsázky by se dalo říci, že Acronis Backup 12 vytváří digitální obraz celého podniku. Řešení podporuje správu záloh napříč všemi lokalitami, které firma používá – v cloudu, on-premise, ve virtuálních a fyzických systémech, na vzdálených lokalitách či na mobilních zařízeních. Především díky podpoře hybridního cloudového prostředí získávají administrátoři znovu plnou kontrolu nad svými daty. Výsledkem je, že vždy vědí, kde se se nacházejí data jejich společnosti a kdo k nim má přístup, i když jsou umístěna v cloudu.

Acronis Backup 12 dokáže zálohovat virtuální prostředí VMware ESXi a Microsoft Hyper-V (nejen VM), přičemž umožnuje vše obnovit i na odlišném hardware. Kromě toho poskytuje datovou ochranu pro široké spektrum infrastruktury a zařízení Microsoft, včetně Microsoft Exchange, Office 365, SharePoint, Active Directory, Windows Server, Windows PC, Hyper-V, Azure a také Azure Stack v okamžiku jeho uvedení na trh. Acronis Backup 12 je také první komerčně dostupné řešení, které bude podporovat připravovanou verzi Microsoft Windows Server 2016, včetně Hyper-V s RCT (resilient change tracking). Stejně tak podporuje všechny současné platformy a zařízení včetně Microsoft Windows PC a tabletů, počítačů Mac, zařízení iPad, iPhone, a jakýchkoliv zařízení Android k ochraně koncového bodu každého uživatele.

Na obnovu stačí 15 sekund

Obnovovat data ze záloh několik hodin jako v minulosti? Dnes už naprosto nemyslitelné. I proto se dnes spíše než o zálohování hovoří o ochraně či zabezpečení dat. V případě jakýchkoli problémů musí být totiž firma schopna téměř okamžitě začít pracovat s daty na jiném místě. Acronis Backup 12 nabízí firmám hned několik možností jejich obnovy dat, včetně obnovy souborů, e-mailů a databáze; obnovy celého systému včetně obnovy na „holé železo“, aktivní obnovy, okamžité obnovy a vmFlashBack; obnovy po havárii z cloudu; a doručení dat na fyzickém nosiči. Acronis Backup 12 rovněž umožňuje IT manažerům migrovat data, aplikace a systémy na jakoukoliv platformu. S patentovanou technologií Acronis Instant Restore lze dosáhnout doby obnovy (RTO) pod 15 sekund.

Jednotná konzole napříč prostředími

Všechny nástroje od společnosti Acronis mají k dispozici jednotnou webovou ovládací konzoli, která IT manažerům usnadňuje sjednotit cloudovou a lokální ochranu dat s možností monitorování a správy všech dat a prostředí, včetně on-premise a cloudu, fyzických systémů, virtuálních platforem a strojů a cloudových prostředí – vše dostupné z jednoho uživatelského rozhraní. Acronis Backup 12 společně s dalšími nástroji jako Acronis Backup Cloud, Acronis Monitor, Acronis Storage a Acronis Notary umožňují firmám jednoduše spravovat zálohu veškeré síťové infrastruktury, bez ohledu na to, jestli jde o fyzické či virtuální zařízení umístěná on-premise nebo v nějaké formě privátního či hybridního cloudu.

Řešení Acronis mohou být nasazena v cloudu, on-premise a v hybridní konfiguraci, a chránit data  v celém podniku, ať již v cloudu či cloudových aplikacích, lokálním umístění, ve virtuálních či fyzických systémech, ve vzdálených lokalitách a na mobilních zařízeních. Poskytovatelům služeb a cloudovým resellerům nabízí Acronis sadu víceúrovňových řešení pro více zákazníků s automatizací služeb a kompletní kontrolou nad dodávkou, účtováním, monitorováním a správou dodávaných služeb, s podporou až milionů koncových uživatelů.

Více o společnosti Acronis

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články