Oman Data Park plánuje datové centrum na ostrově Zanzibar

Zanzibar

Ománský MSP Oman Data Park má vybudovat datové centrum na tanzanském ostrově Zanzibar.

Sultanát Omán a Zanzibar podepsaly několik memorand o porozumění (MoU) v oblasti vysokoškolského vzdělávání, výzkumu a inovací a digitální infrastruktury.

Jedno z memorand o porozumění bylo uzavřeno mezi Oman Data Park a zanzibarským ministerstvem infrastruktury, komunikací a dopravy a týkalo se zřízení, správy a provozu datového centra na Zanzibaru.

Podepsali ji Dr. Rahma Ibrahim Al Mahrouqi, ministr vysokého školství, výzkumu a inovací, a zanzibarský ministr financí a plánování Saada Mkuya.

„Jsme hrdí na to, že jsme podepsali memorandum o porozumění s vládou Zanzibaru o zřízení, správě a provozu datového centra na Zanzibaru,“ uvedla společnost na LinkedInu. Podrobnosti o umístění, velikosti a kapacitě zařízení ani časové osy nebyly sdíleny.

The Times of Oman uvedly, že memorandum o porozumění je součástí plánů Zanzibaru na automatizaci systémů výběrových řízení, transformaci na eGovernment, ukládání dat a informací pro veřejný a soukromý sektor a také na zvýšení bezpečnosti dat na Zanzibaru.

Oman Data Park, který byl založen v roce 2012 jako společný podnik mezi 4Trust a Omantelem, je poskytovatelem IT Managed Services, který nabízí kolokaci, kybernetickou bezpečnost a cloudové služby. V Ománu provozuje několik datových center o rozloze 12 000 čtverečních stop.

Zatímco řada firem včetně Tigo, Zantel, Raxio a Wingu provozuje nebo rozvíjí datová centra v Tanzanii, Zanzibar má relativně řídkou digitální infrastrukturu. Zdá se, že datové centrum na ostrově v současnosti provozuje pouze Zanzibarská agentura ICT Infrastructure Agency.

Začátkem tohoto roku se společnost Altaeros spojila se společností World Mobile pro telekomunikační síť založenou na balónech.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment