LG U+ dokončuje druhé hyperscale datové centrum v Jižní Koreji

Pyeoungchon 2 Center

Společnost LG U+ dokončila výstavbu svého druhého hyperscale datového centra, Pyeoungchon 2 Center, v Jižní Koreji.

Očekává se, že zařízení bude spuštěno v únoru 2024.

Datové centrum, které bylo oznámeno v červnu 2021, se nachází v Anyang-si, Gyeonggi-do, a má kapacitu pro umístění více než 200 000 serverů. Regulační přihlášky v květnu 2021 naznačovaly, že společnost by do datového centra investovala více než 300 miliard wonů (v té době 267,9 milionu dolarů).

Datové centrum se rozkládá na 12 podlažích, z nichž tři jsou podzemní, a má celkovou podlahovou plochu 40 450 m2.

Pro chlazení má datové centrum v horní části objektu ventilátor, který přivádí chladný vzduch zvenčí, když je venkovní teplota nižší než 24 stupňů Celsia, přičemž budova byla navržena s výškou podlahy sedm metrů a izolací stěn pro zpomalení vnitřního vytápění. Průnik dešťové vody se využívá i pro chlazení a zvlhčování.

Datové centrum je napájeno geotermální energií a má také solární panely a zařízení na palivové články. Očekává se, že v kombinaci s chladicími systémy ušetří 121 GWh energie a 55 000 tun uhlíku ročně.

Generální ředitel společnosti LG U+ Hwang Hyun-sik řekl: „Poptávka po internetových datových centrech (IDC) roste kvůli hnutí digitální transformace a používání ultra velké umělé inteligence. Budeme vést trend šetrný k životnímu prostředí prostřednictvím výzkumu a vývoje, abychom ušetřili energii při budování vysoce kvalitních IDC.”

Toto je druhé velké datové centrum vyvinuté společností LG U+ po Pyeongchon Mega Center, také v Gyeonggi-do, které bylo otevřeno v roce 2015.

LG U+ má také čtyři kolokační datová centra v Soulu, stejně jako centra v Ayang, Daejeon, Jeonju, Gwangju, Daegu a dvě v Busanu, z nichž jedno je armádní datové centrum.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment