Již čtrnáctá generace serverů PowerEdge od Dell EMC podporuje transformaci IT

Dell EMC server

Dell EMCSpolečnost Dell EMC předvádí ukázku nejmodernějšího portfolia serverů PowerEdge, které zákazníkům pomáhají transformovat IT.

Dell-PowerEdge-14.-generaceTato nově navržená čtrnáctá generace portfolia serverů Dell EMC PowerEdge tvoří zabezpečenou, škálovatelnou výpočetní platformu, která představuje ideální základ pro iniciativy zaměřené na cloud, analýzu a softwarově definované datové centrum. Nové portfolio přináší inovace ve třech klíčových oblastech:

 • Škálovatelná podniková architektura optimalizuje datacentra s ohledem na požadavky nových a připravovaných aplikační úloh.
 • Inteligentní automatizace prostřednictvím rozšířených rozhraní API a zcela nové konzole OpenManage Enterprise umožňuje IT oddělením věnovat více času úkolům s vyšší prioritou.
 • Integrované zabezpečení chrání podnikání a data zákazníků po celý životní cyklus serverů.

„V současné digitální ekonomice se IT musí transformovat tak rychle, jak to podnikání vyžaduje, aby bylo možné vyvíjet a nasazovat nové aplikace, optimalizovat prostředky a nabízet zákazníkům ideální možnosti,“ řekl Ashley Gorakhpurwalla, prezident divize serverových řešení ve společnosti Dell EMC. „Naše technologické inovace v oblasti serverů, které nás řadí na špičku v odvětví, nám umožnily vytvořit nejnovější generaci serverů PowerEdge jako základ moderního datového centra.“

Zastaralé technologie datových center nejsou dostatečně agilní, flexibilní ani efektivní, aby dokázaly plnit potřeby podniků, které procházejí digitální transformací. Studie 2017 IT Transformation Maturity Curve (Křivka vyspělosti transformace IT v roce 2017), kterou pro společnost Dell EMC vypracovala organizace Enterprise Strategy Group (ESG), dokonce ukazuje, že jen pouhých 5 % oslovených respondentů je v současnosti připraveno zajistit požadavky digitálně transformovaných podniků na IT pomocí moderních platforem.

Čtrnáctá generace serverů PowerEdge bude součástí zařízení pro úložiště a datacentra, hyperkonvergovaných zařízení a racků, předem připravených uzlů, kombinovaných nabídek a dalších špičkových řešení Dell EMC.

Nová škálovatelná podniková architektura serverů Dell EMC PowerEdge umožňuje zákazníkům dynamicky zajišťovat měnící se potřeby podnikání díky výkonu optimalizovanému pro tradiční i čistě cloudové aplikační úlohy. Vylepšení v novém portfoliu serverů Dell EMC PowerEdge umožňují:

 • Zvýšit výkonnost aplikací a zlepšit dobu odezvy: 19násobným navýšením kapacity úložiště NVMe (Non-Volatile Memory Express ) s nízkou latencí oproti modelům předchozí generace udává společnost Dell EMC pro NVMe nové standardy v odvětví prostřednictvím jednotek Express Flash.
 • Získávat ze serverů PowerEdge rychleji výsledky: Vyladění systému BIOS jedním kliknutím umožňuje rychlé a snadné nasazení v široké škále aplikačních úloh, které intenzivně zpracovávají data.
 • Získat přístup ke správným datům ve správnou dobu: Zvýšení kapacity a flexibility úložiště umožňuje zákazníkům přizpůsobovat konfigurace úložiště potřebám aplikací, což je naprosto zásadní zejména v prostředích softwarově definovaných úložišť (SDS).

Nově vylepšené funkce pro správu systémů, které jsou součástí portfolia Dell EMC PowerEdge, zajišťují nebývalou produktivitu automatizace a zjednodušují správu v průběhu celého životního cyklu, od nasazení serverů až po jejich vyřazení z provozu. Tyto nové funkce pro správu:

 • Sjednocují prostředí pro správu serverů a umožňují monitorování celého datového centra: OpenManage Enterprise je nová virtualizovaná podniková konzola pro správu systémů, která podporuje moduly plug-in aplikací, nabízí snadno použitelné rozhraní a umožňuje vytváření přizpůsobených sestav.
 • Urychlují řešení potíží a zajišťují maximální dostupnost serverů: Vylepšený řadič iDRAC 9 poskytuje ve srovnání s předchozí generací až 4krát větší výkon při správě systémů.
 • Umožňují rychlejší nápravu: Služba ProSupport Plus využívající technologii SupportAssist může zkrátit dobu potřebnou na vyřešení selhání součástí až o 90 %.
 • Zvyšují energetickou účinnost a hustotu výpočetního výkonu: Automatické vícevektorové chlazení umožňuje používat více akcelerátorů s procesorem GPU v jedné konfiguraci, což dovoluje zvýšit počet uživatelů infrastruktury VDI na server až o 50 %.

Součástí portfolia Dell EMC PowerEdge jsou nové funkce zabezpečení na úrovni hardwaru a systému, které chrání infrastrukturu na základě hluboké vrstvy obrany a rychlého odhalování problémů, aby v případě narušení zabezpečení bylo možné obnovit důvěryhodný stav. Jedinečné funkce zabezpečení v serverech:

 • Předcházejí neoprávněným nebo nechtěným změnám: Funkce uzamknutí systému, nabízená v odvětví vůbec poprvé, brání změnám konfigurace, které by mohly oslabovat zabezpečení nebo zpřístupňovat citlivá data.
 • Zabezpečují datacentra prostřednictvím architektury odolné vůči kyberútokům: Funkce jako SecureBoot, možnosti obnovení systému BIOS, podepsaný firmware nebo rozhraní iDRAC RESTful API (splňující standardy Redfish) poskytují vyšší úroveň ochrany před útoky.
 • Zajišťují ochranu důvěrných dat: Pokud jsou servery vyřazeny z provozu, funkce pro vymazání systému rychle a bezpečně odstraní uživatelská data z jednotek nebo smaže všechna média umožňující trvalé uložení dat.

Nový design čtrnácté generace portfolia serverů Dell EMC PowerEdge již získal cenu za design zaměřený na uživatele díky tomu, že identita portfolia je založená na zcela novém přístupu a odráží to, jak zákazníci se servery pracují:

 • Lepší proudění vzduchu: Nový aerodynamický přední profil zajišťuje efektivní proudění vzduchu a optimalizuje tak energetickou účinnost s ohledem na maximální výkon aplikací.
 • Intuitivní uživatelské prostředí: Funkce Quick Sync nyní umožňuje konfigurovat a monitorovat servery s použitím inteligentních přenosných zařízení.
 • Šetrnost vůči životnímu prostředí: Zavedení lemovaných okrajů jako strukturálního prvku odstranilo nutnost používat na serverech barvu, což snižuje dopad na životní prostředí.

Nepostradatelnou součástí strategie pro novou generaci serverů Dell EMC jsou služby. Služby společnosti Dell EMC podporují rychlé zavádění a optimalizaci digitálních technologií. Mezi tyto služby patří:

 • Seminář zaměřený na transformaci IT, v jehož rámci konzultanti společnosti Dell EMC pomohou zákazníkům porovnat jejich iniciativy s tím, jak postupují přední společnosti podnikající ve stejné oblasti, a stanovit hlavní priority, které urychlí jejich transformaci na moderní, cloudovou infrastrukturu a model IT.
 • Oceňované služby nasazení ProDeploy Enterprise Suite, které urychlují zavádění technologií a šetří čas a peníze, protože v porovnání se situací, kdy jsou zapojeny jen interní zdroje společnosti, umožňují snížit nároky na IT oddělení až o 91 % a urychlit nasazení až o 39 %.
 • Služby podpory ProSupport Enterprise Suite, které jsou plně integrovány s inteligentními funkcemi čtrnácté generace serverů PowerEdge pro správu a automatizaci a zahrnují nabídku ProSupport Plus s automatizovanou, proaktivní a prediktivní technologií SupportAssist od společnosti Dell EMC umožňující řešit problémy s hardwarem až o 90 % rychleji.

Dostupnost:

Dell EMC ve spolupráci se společností Intel zavádí ve čtrnácté generaci serverů Dell EMC PowerEdge škálovatelnou řadu procesorů Intel Xeon. Technologie společnosti Intel budou zahrnovat celou řadu vylepšení, která ještě zvyšují výkonnost, efektivitu a zabezpečení serverů Dell EMC PowerEdge. Očekává se, že další podrobnosti a informace o cenách čtrnácté generace serverů Dell EMC PowerEdge budou k dispozici v polovině roku 2017.

Související články