GPU AMD Instinct MI100 cílí na HPC a překonává 10 teraflops

AMD Instinct MI100 GPU

Společnost AMD oznámila první x86 server GPU, který překoná výkonnostní bariéru 10 teraflops (FP64), akcelerátor AMD Instinct MI100. 7nm čip zaměřený na zákazníky vyžadující vysokou výkonnost v oblasti výpočtů bude spuštěn do konce tohoto roku.

MI100 je schopen 11,5 teraflops špičkové propustnosti FP64, což je trojnásobné zlepšení oproti předchozí generaci MI50. Může se také pochlubit špičkovou propustností 23,1 teraflops v pracovních zátěžích FP32, když předstihuje konkurenci Nvidia A100. Má 300W TDP, pod 400W Nvidia.

AMD nyní rozdělila své grafické architektury na dvě části, přičemž platforma RDNA se zaměřuje na hraní her, zatímco její nová platforma CDNA bude specializována na pracovní zátěže HPC a AI.

Akcelerátor je vybaven 32GB pamětí HBM2 s velkou šířkou pásma a taktovací frekvencí 1,2 GHz a poskytuje šířku pásma paměti 1,23 TB/s na podporu velkých souborů dat. Karty jsou schopny dosáhnout až 340 GB/s agregované propustnosti přes tři linky Infinity Fabric a jsou navrženy tak, aby mohly být nasazeny do čtyřjádrových úlů (až dva na server), přičemž každý podporuje až 552 GB/s P2P I/O.

Mezi partnery OEM a ODM oznamujícími servery podporující GPU patřily společnosti Dell, HPE, Gigabyte, Lenovo a Supermicro.

„Jsme nadšeni, že AMD má velký vliv na vysoce výkonné výpočty s akcelerátory GPU AMD Instinct MI100,“ řekl Vik Malyala, SVP ve společnosti Supermicro.

„Díky kombinaci výpočetního výkonu získaného novou architekturou CDNA, spolu s velkou pamětí a šířkou pásma GPU peer-to-peer, kterou MI100 přináší, získají naši zákazníci přístup ke skvělým řešením, která splní jejich zrychlené výpočetní požadavky na kritická podniková pracovní vytížení. “

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment