Datové centrum DataSpring slaví první narozeniny

DATACENTER NETWORK NEWS

Společnost DataSpring před více než rokem uvedla do provozu nové datové centrum v Lužicích u Hodonína. Toto datové centrum získalo od certifikační autority Uptime Institute certifikaci úrovně Tier III. Pro tuto úroveň certifikace je požadován nepřetržitý provoz s možností provádět údržbu instalovaných technologií bez vlivu na vlastní chod datacentra. Za první rok fungování získal DataSpring více než 20 referenčních zákazníků, kterým dodal široké portfolio pokročilých cloudových služeb. DataSpring nabízí špičkové technologie a inovativní řešení.  Zálohování a MSSQL formou služby, Visual Analytics, IaaS, PaaS, vývoj SW a aplikací na míru nebo expertní služby v oblasti Business Intelligence, optimalizace a měření procesů.

Měníme standardy cloudového trhu

DataSpring je dynamicky rostoucí společností v oblasti ICT s plánem stát se jedním ze tří nejvýznamnějších poskytovatelů cloudových služeb v ČR, významným hráčem na poli zálohování
a partnerem s největšími kompetencemi pro práci s daty. Společnost díky využívání nejmodernějších IT technologií a inovativních služeb nabízí klientům kvalitu Enterprise řešení za dostupnou cenu. V meziročním srovnání firma dosáhla 360% nárůst obratu, aktuální růst je ve výši 25 % měsíčně. Významnou dynamiku společnost zaznamenala i v oblasti personální, kdy počet zaměstnanců posílil za poslední tři čtvrtletí o 40 na celkových 90.

„Skupina KKCG, do které DataSpring patří, rozvíjí oblast ICT jako svou strategickou prioritu. V České republice máme připravené rozvojové projekty, jak v existujících datových centrech, tak v nových lokalitách. Pro oblast Evropy a Asie je pro nás strategické partnerství se společností Foxconn, kde plánujeme expandovat a rozvíjet nové inovativní služby,“ přiblížil na dnešní tiskové konferenci v datovém centru plány společnosti Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSpring.

Datová centra úrovně Tier III disponují především tzv. souběžnou správou. Souběžná správa znamená, že údržbu jakékoli části centra lze vykonávat bez výpadku v jeho činnosti. Napájecí systémy i datová propojení s národními a nadnárodními sítěmi jsou rovněž zálohována. Dostupnost center s certifikací Tier III činí 99,982 %. Kapacita datového centra je až 10 000 serverů a jeho úložiště pojme 30 petabytů dat. Pokud by všechna tato data měla být nahrána na DVD s kapacitou 4,7 GB, bylo by zapotřebí

Související články

Leave a Comment