Colt snížil latenci mezi burzami v Tokiu a Hongkongu

Hong Kong China

Colt Technology Services oznámila, že se jí podařilo podstatně snížit latenci mezi burzami cenných papírů v Tokiu a Hongkongu. Rozumí se, že od roku 2010 existuje mezi těmito dvěma regiony síť s nízkou latencí.

Společnost tvrdí, že nárůst výkonu umožňuje nabídnout nejrychlejší připojení k uspokojení potřeb vysokofrekvenčního obchodování (HFT) finančních organizací mezi těmito dvěma regiony. Finanční zprostředkovatelé, investiční fondy, banky a FX aplikace mohou těžit z této rychlé sítě, stejně jako účastníci kapitálového trhu.

Optimalizace trasy
V odpovědi na dotaz mluvčí společnosti Colt vysvětlil, že podstatné snížení latence bylo výsledkem neustálé optimalizace. To zahrnuje optimalizaci jeho podmořských kabelových tras implementací nových technologií pro postupné snižování latence.

„Vylepšení jsou většinou na pobřeží, v podstatě posledních pár kilometrů, odkud podmořské kabely vedou na pevninu. Na pevnině existují nekonečné možnosti, kde můžete tu a tam snížit latenci. Nejlepší příležitosti jsou často uvnitř budov. Například v posledních 100–150 metrech je měď rychlejší než vlákno. Colt podporuje zákazníky v každé fázi této optimalizace,“ uvedl mluvčí.

Ani investice nebyly jednorázovou událostí. Podle Masata Hoshina, vedoucího společnosti Colt v Asii: „Colt investuje do infrastruktury s velmi nízkou latencí, aby naši klienti mohli realizovat obchody na více burzách s rychlejším a spolehlivějším připojením. Na konkurenčním trhu je nezbytná výhoda rychlosti provádění a pro mnoho našich zákazníků z oboru finančních služeb je ultra nízká latenční síť Colt preferovaným řešením.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment