Celé firemní ICT v jednom racku

Altron Micro DC

První místo v projektu Vizionář 2018 od asociace inovačního podnikání a sdružení CzechInno získalo mikrodatové centrum Altron za nejzajímavější a inovačně nejpřínosnější produkt loňského roku.

Toto řešení nabízí moderní, prefabrikovanou alternativu k tradičním serverovnám, a navíc obsahuje prvky IoT. Jeho vlastnosti ho předurčují pro využití v digitální infrastruktuře veřejné správy, telekomunikačních stanicích, elektrických sítích ovládaných internetem věcí, projektech chytrých měst, ve zdravotnických zařízeních, ve výzkumu nebo v podpoře privátního cloudu ve finančním sektoru, ale i v drsném prostředí vojenských základen a humanitárních projektů. Kompletně vybavená mikrodatová centra od Altronu využívají například vládní agentury Spojených arabských emirátů.

„Našim zákazníkům chceme předat robustní a bezpečný systém, který už nebude potřebovat žádný další zásah a usnadní jim jejich práci,“ řekl Petr Ding, Service Division Director společnosti Altron. Generálním partnerem projektu Vizionáři byla již poněkolikáté Komerční banka. „Každým rokem znovu a znovu obdivujeme inovativnost českých firem, předvídající budoucnost a překonávající naši představivost. Je pro nás čest být jejich bankou,“ uvedla Jitka Haubová, výkonná ředitelka pro korporátní sektor Komerční banky.

Cena Inovace roku je prestižní ocenění vyhlašované pravidelně již od roku 1996 Asociací inovačního podnikání ČR. Cílem, který zůstává stejný již 23 let, je ohodnocení a ocenění nejlepších inovačních produktů přihlašovatelů se sídlem v České republice. V právě skončeném ročníku si čestné uznání rovněž odneslo nové mikrodatové centrum od Altronu.

Související články

Leave a Comment