BullSequana XH2000 s procesorem AMD trhá světové rekordy

BullSequana XH2000

Superpočítač BullSequana XH2000 s procesorem AMD EPYC 7H12 má na kontě hned pět nových světových rekordů v oblasti výkonu serverů. Díky vylepšenému systému přímého chlazení kapalin (Enhanced Direct Liquid Cooling system) a výkonnému procesoru AMD EPYC 7H12 se podařilo naměřit hodnoty, které momentálně bourají žebříčky nejlepších publikovaných výsledků pro 2socketové uzly. Nejlepší je ve čtyřech srovnávacích výkonových testech SPECrate a kromě toho pokořil i rekord pro HPL Linpack Benchmark na procesoru AMD EPYC s nárůstem výkonu o 11 %. Tato měření hodnotí výkon hardwarových systémů při výpočetně náročném pracovním zatížení založeném na reálných aplikacích.

Superpočítač BullSequana překonal předešlé rekordy ve všech pěti ukazatelích, a to jak s procesory AMD, tak i s jinými procesory.

Aby procesor 280D EPYC 7H12 AMD dosáhl maximální úrovně výkonu, bylo klíčové použití vylepšeného systému přímého chlazení kapalin DLC od BullSequana XH2000. I při nejnižší spotřebě energie ukázaly výsledky superpočítače BullSequana nebývalý výkon. Energetická účinnost je klíčovou prioritou pro velká datová centra, pokud jde o výběr superpočítače, protože se promítá do optimálního TCO (celkové náklady spojené s vlastnictvím), což umožňuje ušetřit miliony během životnosti projektu.

„Náš BullSequana vybavený nejnovějším čipem AMD poskytuje našim zákazníkům nejvyšší dostupný výkon pro pracovní vytížení HPC a AI s optimalizovaným TCO, aby je podpořil při překračování limitů tradiční simulace,“ uvedla Agnès Boudot, Senior Vice President, vedoucí HPC & Quantum v Atos. „To, že superpočítač BullSequana dosáhl světových rekordů, umožnil náš unikátní vylepšený systém přímého chlazení kapalin, který poskytl procesoru AMD EPYC dosud nejefektivnější prostředí pro dosažení nejvyššího výkonu.“

Díky možnosti rozšíření výpočtové kapacity si už superpočítač BullSequana s procesory AMD EPYC stihlo pro svoje projekty vybrat hned několik klientů po celém světě. Patří mezi ně například francouzská národní organizace pro vysoce výkonnou výpočetní techniku GENCI, IT Center for Science (CSC) ve Finsku, národní norský poskytovatel e-infrastruktury Uninett Sigma2, přední evropské centrum pro předpověď počasí a americký gigant v prodeji spotřebního zboží.

„Museli jsme přijít s řešením, které dokáže zvládnout nelehké požadavky nejvýkonnějšího systému na světě. S procesorem AMD EPYC druhé generace se nám to podařilo,“ uvedl Scott Aylor, korporátní viceprezident a generální ředitel společnosti AMD řešení pro datová centra. „Ve chvíli, kdy naše řešení zkombinujeme se superpočítačem BullSequana, a využijeme nespočetných schopností Atos a jeho vztahů se zákazníky, dokážeme poskytovat celou řadu nových řešení, která pokryjí procesorové potřeby moderních datacenter.“

Související články

Leave a Comment