Altron kongres 2017: 300 účastníků, 23 přednášek a datový kontejner

Tradiční odborný kongres Altron Data Center & Business World 2017 úspěšně završila svůj sedmnáctý ročník. Dne 30. května se v Galerii současného umění DOX sešlo 300 účastníků z řad českých i mezinárodních firem a veřejné správy a společně diskutovali o důležitých trendech a tématech, které dnes hýbou světem ICT.

„Vysoká účast a velký zájem o představená témata nám potvrdilo, že kongres představuje důležité místo pro firmy i instituce, které si chtějí udržet aktuální přehled o dění ve světě datových center a jejich technologií, ICT, kybernetické bezpečnosti nebo Internetu věcí a chytrých měst,“ uvedl Jan Rezek, marketingový ředitel společnosti Altron.

Velkým lákadlem letošního ročníku bylo živé mobilní datové centrum, které představuje vhodnou alternativu standardním kamenným datovým centrům nebo serverovnám. Stále v kurzu jsou také služby a produkty pro datová centra v podobě monitoringu infrastruktury, DCIM, efektivních a úsporných systémů napájení nebo chlazení. Velký prostor byl věnován současným trendům v cloudu, jeho správě a zálohování. Podle analýz bude mít v roce 2020 až 80 % firem více než jednu cloudovou platformu a 19 % nákladů na cloud půjdou na jeho správu. Opomenuto nezůstalo ani téma GDPR.

Altron_kongresÚčastníci kongresu si také mohli prakticky vyzkoušet řadu systémů kybernetické bezpečnosti, ochrany proti útokům na firemní ICT infrastrukturu a data, které společnost Altron integruje do svých řešení. Program doplnilo aktuální téma Internetu věcí a chytrých měst.

Sedmnáctý ročník Altron kongresu podpořilo rekordní množství partnerů, kteří se aktivně zapojili do obsahu a umožnili tak účastníkům získat široký přehled o dění v oblastech, které je zajímají.

Videozáznam z celého dne je k dispozici na YouTube kanálu společnosti Altron.

-LiM

 

Související články